Niezmiernie miło jest nam poinformować, że studio Uniforma, które współprowadzi jeden z naszych wykładowców - Maciej Mach oraz Michał Mierzwa, dostało nagrodę “Projekt Roku 2019” przyznawaną przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej za identyfikację “European Design Festiwal 2019”. “Portfolio is Dead” było hasłem przewodnim konferencji Element Talks będącej współorganizatorem i największym punktem programu European Design Festival 2019. Międzynarodowy festiwal, który co roku odbywa się w innym państwie, w 2019 roku wybrał Warszawę.

13 studio maciej i michal

O jakości designera nie świadczą już ładne obrazki w jego portfolio. Musimy być bardziej interdyscyplinarni niż kiedykolwiek. Jeśli potrafimy dobrze zgrać nasze umiejętności z ludźmi, z którymi współpracujemy, technologiami, którymi dysponujemy i światem, w po którym się poruszamy, możemy przenosić góry. By to osiągnąć musimy pracować wszyscy jak dobrze naoliwiona maszyna. Do tej tezy nawiązuje identyfikacja inspirowana niemożliwymi maszynami Francisa Picabii i ideą internetowych "oddly satisfying gifs”.

Zakres prac obejmował identyfikację Festiwalu i konferencji, rendery 3D i animacje, video promocyjne, projekty do social media, druki okolicznościowe, gadżety festiwalowe, elementy scenografii. W projekcie brali również udział studenci School of Form, którzy pracowali lub wciąż pracują w Uniformie: Magda Naja, Maryan Ivasyk oraz Piotr Butlewski.

SCOBY

SCOBY 3

SCOBY 2

Zdjęcia: Studio Uniforma