Z ostatniej chwili! Olga Zelenska, absolwentka specjalności domestic design w School of Form, wyrożniona podczas Global Grad Show w Dubaju!

Projekt dyplomowy "Znikąd, z miłością" został wybrany do finałowej jedenastki najlepszych projektów pokazywanych w ramach Global Grad Show. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali tegoroczni absolwenci wszystkich najlepszych na świecie uczelni projektowych, w tym m.in. Central St. Martins, Royal College of Art, Harvard, Parsons School of Design, Design Academy Eindhoven i... School of Form! W sumie pokazano aż 149 dyplomów.

Projekt Olgi Zelenskiej otrzymał honorowe wyróżnienie w ramach konkursu Progress Prize, którego celem jest odkrywanie potencjału projektantów nowego pokolenia. To kolejny sukces dyplomu powstałego w School of Form. W ubiegłym roku nagrodę główną otrzymały Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska za projekt biżuterii terapeutycznej Miko+.

MG 1086

O projekcie Znikąd z miłością

Seria pocztówek, z których każda zawiera nasiona roślin. Wykorzystując tradycyjne metody papiernicze, autorka stworzyła biodegradowalne pocztówki. Można je zabrać w podróż, a po osiedleniu się w nowym miejscu zakopać w glebie, aby dać życie roślinom przywiezionym z ojczyzny. Czy bliskość rodzimej natury pomaga podtrzymać emocjonalny związek z ojczyzną? Autorka zakłada, że w dobie ciągłego ruchu i niestabilności to właśnie natura ma niebagatelny wpływ na stan psycho-emocjonalny człowieka.

PROMOTORZY – Jola Starzak, Ewa Klekot (antropologia)
PRACA DYPLOMOWA – Znikąd, z miłością. Emocjonalna więź z roślinami w czasach niepewności miejsca
MATERIAŁY - papier, nasiona: mniszka lekarskiego, babki lancetowatej, koniczyny, rumianku, białej gorczycy, nagietka, lebiodki pospolitej, majeranku

46436497 258191828387375 4037729459690799104 n