środa vol 2 1

Przed nami druga odsłona cyklu Środy z Designem i zarazem kolejna okazja do tego, by nas odwiedzić, wziąć udział w wydarzeniach, poznać naszych wykładowców, warsztaty i pracownie, skonsultować portfolio. Na wykłady i warsztaty zapraszamy tych wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem studiów w School of Form.

Dodatkowo lutym i w marcu będziecie mogli wziąć udział w warsztacie kreatywnym. To próbka tego, jak będzie wyglądał warsztat egzaminacyjny. Spróbujcie swych sił, zobaczcie na czym polega egzamin i przede wszystkim dobrze się bawcie. Do samych egzaminów będziecie mogli podejść już od kwietnia. >> więcej o egzaminie >>

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Środy z Designem odbędzie się 7 lutego w godzinach 15.00-20.00. Prosimy o zapisy poprzez formularz znajdujący się u dołu strony. Na każdy warsztat obowiązuje limit miejsc.

7.02.2018

15.00-16.30 - warsztat kreatywny - sprawdź się na próbnym egzaminie do SOF

17.00-18.00 Publiczne i prywatne życie przestrzeni, wykład Joli Starzak, kierownik specjalności domestic design

18.00-19.30 Freemodeling, warsztaty z zespołem studia ceramicznego SOF

18.00-19.30 Światło w fotografii, warsztaty z Bartkiem Grześkowiakiem, kierownikiem studia foto-video

Konsultacje portfolio: 18.00-20.00

WYKŁAD

• Publiczne i prywatne życie przestrzeni

Przestrzeń zmienia nas i nasze potrzeby, ale także nasz styl życia wpływa na rodzaj i charakter projektowanych obiektów i miejsc. Podczas wykładu porozmawiamy o tym, jak wygląda otaczająca nas przestrzeń i jaka jest jej przyszłość? Jaką rolę odgrywa w procesie tych zmian architekt? Czy rzeczywiście fenomen wspódzielenia przestrzeni, generującej coraz większy potencjał do bycia razem to zwiastun nowego, może bardziej kolektywnego modelu życia, czy to raczej chwilowa moda, która szybko przeminie?

Jola Starzak W3U0527

Jola Starzak

Architekt i urbanista. Studiowała architekturę na Wydziale Architektury na Akademii Architektury i Urbanistyki w Rotterdamie w Holandii i na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej, a także urbanistykę na Wydziale Planowania Przestrzennego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Tilburgu w Holandii. Od 2006 roku współpracuje z polskim magazynem architektonicznym "Architektura Murator" jako korespondent zagraniczny, pisząc artykuły o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych, związanych z architekturą i designem, odbywających się w Belgii i Holandii.

WARSZTATY

• Freemodeling, prowadzący: zespół studia ceramicznego SOF
Uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstawowych technik modelowania w gipsie. Poznają specyfikę materiału, jego możliwości, oraz proces obróbki modeli gipsowych. Warsztat jest wprowadzeniem w proces projektowania ceramiki. Podczas warsztatu obowiązują stroje robocze oraz obuwie ochronne, prosimy o ich przyniesienie.

Arkadiusz Swed W3U0657

Arkadiusz Szwed

Kierownik studia ceramicznego. Projektant, technolog ceramiczny, specjalista w zakresie form przemysłowych. Ukończył malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez wiele lat był asystentem Marka Cecuły.
Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności projektowe zdobył w Modus Design, Design Centrum Kielce oraz w fabryce porcelany Ćmielów. W School of Form Arkadiusz Szwed jest kierownikiem pracowni ceramicznej i wykładowcą na specjalności domestic design. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem projektu Waterlove.
www.cargocollective.com/szwedarkadiusz

• Światło w fotografii
Nie ma fotografii bez światła. Podczas krótkich warsztatów poznasz tajniki pracy ze światłem studyjnym. Dowiesz się, jakiego typu światło wykorzystujemy w pracy w studiu i jak zastąpić je domowymi metodami. Przetestujesz, jak różne sposoby ustawienia światła wpływają na zdjęcia.

Bartek W3U5140v

Bartosz Grześkowiak

Kierownik studia foto-wideo. Projektant graficzny. Ukończył z wyróżnieniem kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Interesuje się praktyką i teorią fotografii. Prowadzi Lepsze Studio, które zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, plakatów i publikacji. Przygotował i wdrożył m.in. rebranding dla Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, dla której współtworzył również kampanie reklamowe. W School of Form opiekuje się pracownią foto-wideo oraz uczy obsługi programów graficznych. Jest odpowiedzialny za wizualną stronę materiałów promocyjnych i strony internetowej szkoły.

[Form Srody_z_Designem_07022018 not found!]