2016 05 noc z designem 790x292

Zapraszamy do udziału w Nocy z Designem w ramach kolejnej edycji Nocy Muzeów. W School of Form pokażemy warsztaty i pracownie, wystawę GRADUATION SHOW 2 oraz wystawę prac semestralnych, zorganizujemy również warsztaty oraz wykład nt. języka komunikacji w internecie z udziałem gościa specjalnego, Tomasz Biskupa. Kulminacyjnym punktem programu będą prezentacje wykorzystania robotów w projektowaniu. Chcecie dowiedzieć się czego studenci SOF nauczyli robota KUKA i KAWASAKI? Przyjdźcie!

Program nocy z designem w sof

NM baner 180x180 01

21 maja, 18.00-23.00, School of form

18.00 - 23.00 wystawa dyplomowa GRADUATION 2 oraz wystawa projektów semestralnych studentów

Równoległe warsztaty w pracowniach School of Form

/LISTA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA/

{slider=Warsztat industrial design - TENSEGRITY}

18.00-20.00
Warsztat jest wprowadzeniem do techniki konstrukcyjnej. Przećwiczycie w jaki sposób tworzy się obiekty, zdobywając wiedzę na temat właściwości materiałów i fizyki obiektów.

Prowadzący: Michał Maliński

Michał Maliński- student specjalności Industrial Design w School of Form, asystent kierownika warsztatu stolarsko - ślusarskiego.

Limit miejsc: 15. Wypełnij formularz zgłoszeniowy poniżej.

{/slider}

{slider=Warsztat domestic design - Dekoracje na talerzach}

18.00-20.00
Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami dekorowania talerzy biskwitowych. Będą mieli możliwość zaprojektowania i wykonania własnego wzoru na naczyniu, które będzie do odebrania po wypale. Ponadto, prowadzący zaprezentują gościom jak wygląda proces powstawania ceramiki.

Prowadzący: Arkadiusz Szwed, Isia Czartoryska

Arkadiusz Szwed - projektant, technolog ceramiczny, specjalista w zakresie form przemysłowych. Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności projektowe zdobył w studiu Modus Design, Design Centrum Kielce oraz w fabryce porcelany Ćmielów. W School of Form Arkadiusz Szwed jest kierownikiem pracowni ceramicznej i wykładowcą na specjalności Domestic Design. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem projektu Waterlove.
www.cargocollective.com/szwedarkadiusz

Isia Czartoryska - absolwentka specjalności Domestic Design w School of Form, asystentka kierownika studia ceramicznego, współtwórczyni projektu ceramicznego Waterlove.

Limit miejsc: 15. Wypełnij formularz zgłoszeniowy poniżej.

{/slider}

20.00 wykład: logo to nie wszystko. zasady tworzenia języka komunikacji wizualnej

Wraz z uczestnikami wykładu zastanowimy się jakie elementy wchodzą w skład solidnego i przemyślanego języka komunikacji. Omówimy połączenie logo, typografii, koloru, układu strony i obrazów w jedną spójną całość. Przeanalizujemy też sposób w jaki komunikacja wizualna wpływa na odbiorcę.

Prowadzący:

Tomasz Biskup - dyrektor artystyczny, projektant z 10 latami doświadczenia w branży kreatywnej. Twórca grafiki użytkowej z pasją do tworzenia znaków graficznych i wyrazistych języków komunikacji wizualnej. Jego prace były wyróżniane na portalach takich jak Behance, Branding Served, Photography Served, Siteinspire, Adweek Talent Gallery, Cargo Gallery oraz przedrukowywane w publikacjach m.in. w Polsce, UK, USA, Hongkongu.
Członek STGU.

www.tomaszbiskup.com
www.behance.net/tombiskup
www.instagram.com/tom.biskup
www.mineralsinwater.tumblr.com

21.00 - 22.30 DO ROBOTY! Wykorzystanie robotów przemysłowych w projektowaniu i edukacji projektantów

W ramach specjalności industrial design studenci doświadczają, że projektant dziś i w przyszłości może mieć znaczący wpływ na cały proces powstawania produktu czy rozwiązania, nie tylko na finalny jego rezultat. Jednocześnie, w ramach realizowanych zadań, doświadczają możliwości jakie niesie ze sobą postępująca robotyzacja, a pracując z robotami przemysłowymi, zachęcani są do refleksji na ten temat oraz do poszukiwania odpowiedzi na złożone pytania wiążące się z rozwojem robotów.
Zaprezentowane zostanie działanie robotów przemysłowych: KUKA i Kawasaki, zaprogramowanych przez studentów, zgodnie z zaprojektowanymi przez nich procesami projektowo-produkcyjnymi. Roboty na żywo będą realizowały obiekty związane z rzemiosłem, które studenci interpretowali, "tłumaczyli" na język robota.

Prowadzący: wykładowcy oraz studenci specjalności Industrial Design w School of Form.