7 790x352

W roku akademickim 2016/17 School of Form uruchomiła studia niestacjonarne na kierunku wzornictwo. Studia odbywają się w systemie weekendowym, dwa razy w miesiącu, a każdy semestr kończy się czterodniowym warsztatem projektowym. Przez pierwsze dwa lata studenci mają wspólne zajęcia, a następnie na kolejne dwa lata mogą wybrać jedną z dwóch specjalności: product design (projektowanie produktu) i fashion communication design (projektowanie komunikacji w modzie).
Integralną częścią programu nauczania są nauki humanistyczne i społeczne, umiejętność analizy i przeprowadzania badań społecznych, dzięki którym projektanci będą świadomie działać i planować swoją przyszłość.Po czterech latach studenci otrzymają dyplom licencjata wzornictwa.

PRODUCT DESIGN

Specjalność product design jest adresowana do osób, które chcą się nauczyć projektowania produktu, zarówno w kontekście produkcji masowej jak i przedmiotów unikatowych. Studenci będą pracować z ceramiką, tkaniną i drewnem. Będą się uczyć formowania gliny, toczenia na kole i przygotowywania form do produkcji porcelany. Poznają tajniki stolarstwa, konstrukcji, pracy z litym drewnem, sklejką i fornirem. Poznają techniki tkackie,, zasady naturalnego barwienia tkanin i projektowania wzorów. Będą się także uczyć nowych technologii, programowania i obsługi robotów, drukarek 3D, maszyn parametrycznych, a także rysunku, modelowania, fotografii, przygotowywania dokumentacji i prezentacji. Niektóre projekty powstaną w kooperacji z firmami zewnętrznymi, dzięki czemu studenci będą przygotowani do pracy w realnych warunkach.

FASHION COMMUNICATION DESIGN

Specjalność fashion communication design to propozycja dla osób zainteresowanych projektowaniem w środowisku mody. Wiedza o zjawiskach mody, historia mody, i alternatywnych metodach projektowania, przygotowywanie portfolio i dokumentacji modowej, rysunek modowy i techniczny. Studenci dowiedzą się także jak organizować pokazy i sesje mody, zdobędą podstawy fotografii studyjnej i stylizacji. Zgłębią tajniki ilustracji i grafiki edytorskiej. Będą projektowali publikacje i pisali teksty o modzie. Nauczą się projektowania marki modowej i przewidywania trendów, a także projektowania interakcji i UX. Niektóre projekty powstaną w kooperacji z firmami zewnętrznymi, dzięki czemu studenci będą przygotowani do pracy w realnych warunkach.

ZASADY REKRUTACJI

Egzaminy na kierunek Wzornictwo (School of Form) na studia licencjackie stacjonarne oraz niestacjonarne w języku polskim, na rok akademicki 2017/2018 odbędą się w siedzibie School of Form w następujących terminach:

• 24 kwietnia 2017

• 12 czerwca 2017