slider ikea 2000x1154px 790x456

School of Form oraz IKEA zapraszają na trzecie spotkanie w ramach STREFY DESIGNU, które tym razem dotyczyć będzie projektowania odpowiedzialnego, szczególnie zaś tego, które odpowie na największy obecnie problem społeczny – zjawisko uchodźctwa. Wydarzenie „Projektanci dla uchodźców” w ramach STREFY DESIGNU w School of Form rozpocznie się 13 kwietnia 2016 o godz. 17.00 w siedzibie szkoły.
W prezentacjach i dyskusji 13 kwietnia udział weźmie Monika Zielińska, zastępca Dyrektora Sprzedaży IKEA Retail.  Reprezentantka marki opowie m.in. o rozumieniu terminu democratic design w IKEA.
School of Form reprezentować będzie architekt i wykładowca uczelni – Maciej Siuda, któremu międzynarodowe uznanie przyniósł projekt szkoły na Haiti, realizowany we współpracy z Fundacją Polska-Haiti, pomagającej mieszkańcom po tragicznym trzęsieniu ziemi.
O różnicach międzykulturowych, genezie zjawiska uchodźctwa, stereotypach oraz obecnej sytuacji uchodźców opowie dr Marta Penczek-Zapała, psycholog międzykulturowy z Uniwersytetu SWPS.

PROJEKTANCI DLA UCHODŹCÓW. CO TO ZNACZY PROJEKTOWAĆ ODPOWIEDZIALNIE?
13 kwietnia 2016, godz. 17.00, School of Form
/rejestracja zamknięta/

EKSPERCI

Maciej Siuda W3U0229

MACIEJ SIUDA

Otrzymał dyplom w 2008 r. na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Finalista w międzynarodowym konkursie ARCHIPRIX, MIT Boston, jego prace były prezentowane w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Nominowany w ogólnopolskim konkursie SARP na Dyplom Roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie BETON. Stypendysta Facultad de Arquitectura Politecnica de Valencia oraz w pracowni SQ Arquitectos (Valencia). Pracował jako architekt w biurach projektowych w Madrycie, Alicante i Tokio. Obecnie rozwija własną działalność projektową, współpracując z projektantami z Hiszpanii, Polski i Japonii.

MONIKA ZIELIŃSKA, IKEA

Urodzona 9 października 1972 w Gdyni. Ukończyła III LO im Marynarki Wojennej RP w Gdyni i malarstwo na Akademii Sztuk Plastycznych w Gdańsku (Wydział Malarstwa i Grafiki). Po studiach, w 1998 roku, rozpoczęła pracę w IKEA Retail, w sklepie w Gdańsku na stanowisku Dekoratora Wnętrz, po roku objęła kierowanie tym działem. W latach 2007-2011 kierowała działami Communication & Interior Design i Sprzedaży w Warszawie i Gdańsku. Od 2011 Zastępca Dyrektora sklepu w Warszawie (Warszawa Targówek). Od 2 lat zastępca dyrektora Sprzedaży IKEA w Polsce, odpowiedzialna m.in. za procesy market relevant pricing i IKEA Retail Foundation, trener kompetencji leadershipowych w IKEA w Polsce.
Pasjonatka sztuki i wzornictwa.

SWPS Marta Penczek Zapala2 454x302

DR MARTA PENCZEK-ZAPAŁA

psycholog  międzykulturowy specjalizujący się w badaniu konfliktów międzygrupowych, ich przyczyn oraz emocji przez nie wywoływanych. Analizuje również mechanizmy związane ze stereotypami oraz uprzedzeniami.