2016 03 30 strefa designu 790x292

Przed nami druga odsłona STREFY DESIGNU! Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu "Moja przygoda z projektowaniem", którego bohaterem będzie Tadeusz Jelec, projektant w firmie Jaguar Cars! Dlaczego przygoda ? Jak mówi projektant - Dlatego, że zaczęła się w piaskownicy, trwa po dzień dzisiejszy, a każdy jej następny rozdział jest odmienny od poprzedniego.

Podczas spotkania w środę 30 marca o godz. 11.00 projektant opowie o swoim trzydziestoletnim doświadczeniu w dziedzinie designu, o tym jak rozwijały się jego projekty motoryzacyjne oraz podejście do projektowania samochodów na przestrzeni czasu. Zdaniem projektanta, droga do sukcesu prowadzi poprzez długotrwałą wytężoną pracę i nie może być przypadkiem a forma i funkcja są integralnymi pierwiastkami każdego projektu i obie powinny tworzyć harmonijną całość.

Wstęp na spotkanie jest nieodpłatny po rejstracji za pomocą poniższego formularza.

PHOTO 454x379

Tadeusz Jelec

Karierę projektanta samochodów rozpoczął po ukończeniu studiów z dziedziny projektowania transportu na Royal College of Art w Londynie w roku 1988. Uprzednio absolwent londyńskiej Chelsea School of Art and Design oraz student Politechniki Gdańskiej. Początkowo zatrudniony w firmie TWR (Tom Walkinshaw Racing ) dokąd trafił przez zaproszenie go przez Petera Stevensa do współpracy nad samochodami sportowymi grupy C. W ciągu niemal dwóch lat współpracował w tworzeniu samochodów takich jak Holden GroupA, Mazda, Volvo, Lotus oraz Jaguar XJR15 I XJ40 Sport. Pod koniec roku ’89 po pomyślnym zakończeniu projektu dla Jaguar Sport zaoferowano mu prace w macierzystym studio projektowym firmy Jaguar Cars gdzie pracuje do chwili obecnej zajmując stanowisko Design Managera w dziale projektowania samochodów . W trakcie jego 27-letniej kariery w Jaguar Cars odpowiedzialny był za tworzenie zarówno wnętrz jak i nadwozi wielu samochodów tej firmy. W ostatnich 5 latach pod jego kierunkiem powstały projekty takie jak XF-Facelift, XF-Sportbrake oraz najnowszy F-Type Coupe. Projekt, który zdobył miano “najpiękniejszego samochodu sportowego roku 2014” w plebiscycie czytelników czasopisma Auto Motor und Sport.
Jego pasją jest projektowanie a w chwilach wolnych przekazywanie wiedzy i doświadczenia adeptom sztuki projektowania.

Moja przygoda z projektowaniem
Spotkanie z Tadeuszem Jelcem, projektantem w Jaguar Cars
30 marca 2016 (środa), godz. 11.00-13.00, sala 23
School of Form, ul. Głogowska 18, Poznań