img

Czy projektant to perspektywiczny zawód? Czego można się nauczyć na specjalnościach fashion design, domestic design, industrial design czy communication design? Zapraszamy na Dzień Otwarty School of Form, który odbędzie się w dniu 18 marca 2016 r. podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Chetnych zapraszamy do udziału w warsztatach graficznych, ceramicznych, projektowania odzieży oraz... relaksacyjnych. Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego »

Harmonogram spotkań 18.03.2016

godz. 10.00-16.00

stoisko School of Form i Uniwersytetu SWPS na Targach Edukacyjnych - Międzynarodowe Targi Poznańskie

godz. 13.30-15.0

warsztaty równoległe - School of Form, ul. Głogowska 18, Poznań

{slider=warsztat fashion design - Jak korzystać z "Burdy"?}

Podczas warsztatu omówiona zostanie zawartość czasopisma „Burda”. Dowiecie się na czym polega robienie wykroju. Otrzymacie podstawowe wiadomości konstrukcyjne z zakresu modelowania form odzieżowych.

+ Prowadząca: Dorota Jasiak

{slider=warsztat domestic design - Kula na start}

Na warsztatach uczestnicy poznają jedną z najstarszych technik pracy z gliną, która polega na wykonaniu naczynia ceramicznego poprzez formowanie gliny.

+ Prowadzący: Arkadiusz Szwed

{slider=warsztat industrial design - Tensegrity}

Warsztat jest wprowadzeniem do techniki konstrukcyjnej. Przećwiczycie w jaki sposób tworzy się obiekty, zdobywając wiedzę na temat właściwości materiałów i fizyki obiektów.

+ Prowadzący: Szymon Filoda

{slider=warsztat communication design - Typograficzny autoportret}

Zadaniem uczestników warsztatu będzie zaprojektowanie typografii na koszulkę. Obraz naniesiony będzie na ubranie za pomocą wykonanego przez uczestnika szablonu (koszulki we własnym zakresie).

+ Prowadzący: Bartosz Grześkowiak

{/slider}

{slider=warsztat relaksacyjny - Radzenie sobie ze stresem poprzez techniki relaksacyjne}

Jednym z efektów działania stresu na człowieka jest podwyższony poziom napięcia mięśniowego, nie bez przyczyny w odniesieniu do sytuacji stresowych często posługujemy się słowami „jestem spięta/spięty”, „ale napięcie”, „muszę się sprężyć”. Napięte mięśnie pomagają nam w mobilizacji do działania, ale równocześnie ograniczają płynność ruchów, możliwość spokojnego oddychania, co przekłada się na sprawność myślenia i swobodę działania. Sposobem na pozbycie się tego przykrego napięcia są tak zwane „techniki relaksacyjne”. Należą do nich np.: pogłębione oddychanie, wizualizacja, trening autogenny Schultza, czy trening Jacobsona. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z kilkoma z ww. technik i doświadczenia na sobie ich relaksującego działania.

+ Prowadzący: Agnieszka Mościcka- Teske