2016 03 8 koduj 790x292

Zapraszamy do udziału w warsztacie KOD TWORZYWEM PROJEKTANTA, prowadzonym przez Wiesława Barktowskiego i Krzysztofa Golińskiego. Warsztat towarzyszy wydarzeniu GRADUATION SHOW 2, podczas arena DESIGN 2016.

Warsztat przeznaczony jest dla ciekawych innego oblicza programowania. Programowania kreatywnego, ekspresyjnego i generatywnego. Nastawionego na tworzenie interaktywnego przekazu, instalacji i obiektów.

Programowanie w swojej naturze jest procesem interdyscyplinarnym, jest fascynujące i wyzwala kreatywność. Bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w nauczaniu programowania w różnych grupy od artystów przez psychologów na informatykach i naukowcach kończąc, postaramy się obalić mit: „Programowanie! To nie dla humanistów”.

Pokażemy dlaczego wielu ponosi porażkę, próbując nauczyć się programowania oraz dlaczego są odrzucani przez istniejący system nauczania. Będziemy przekonywać, że dla niekodującego projektanta zamyka się całe spektrum niezwykłych możliwości i pozostaje on bez wyjścia poza pewne utarte schematy. Pokażemy kod jako rodzaj tworzywa pozwalającego projektantowi eksperymentować i formować otaczającą rzeczywistość.

Zanurzymy się w interdyscyplinarną naturę kodu, mówiąc o emergencji, chaosie, symulowaniu procesów społecznych. Pokażemy, że efekt działania kodu może być dziełem sztuki. Opowiemy o estetyce intelektualnej i trajektoriach. Przedstawimy kodowanie jako sposób myślenia i myślenie w kodzie jako „wzmacniacz zdolności umysłowych”.

KOD TWORZYWEM PROJEKTANTA | Wiesław Bartkowski, Krzysztof Goliński |School of Form
9.03.2016, godz. 13.00 - 16.00
arena DESIGN, Pawilon 5, Antresola
Międzynarodowe Targi Poznańskie

(rejestracja została zamknięta)

O PROWADZĄCYCH

WIESŁAW BARTKOWSKI

Bartkowski 454x303

Projektant interakcji i badacz systemów złożonych. Działa na pograniczu informatyki, nauk społecznych i designu. Wykładowca Uniwersytetu SWPS, gdzie kieruje specjalnością „Projektowanie Interakcji Człowiek – Technologia” oraz School of Form, w której pokazuje projektantom nowy rodzaj tworzywa, jakim jest połączenie kodu z elektroniką. Pasjonat dzielenia się umiejętnością programowania. Naukowo zajmuje się complex systems. Symuluje komputerowo i analizuje systemy techno-społeczne. Realizował badania m.in. w programie „Future and emerging technologies”. Twórca narzędzi wykorzystywanych w ONZ i West Point. Uwielbia współpracować z artystami. Jego wizualizacje naukowe i instalacje interaktywne prezentowane były m.in. w MSN, CSW, BOZAR, Zachęcie i Teatrze Nowym.

krzysztof golinski 452x451KRZYSZTOF GOLIŃSKI

Artysta muliimedialny, twórca instalacji interaktywnych. Absolwent informatyki (Multimedia i Sztuczna Inteligencja) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Sztuka Mediów - dyplom z wyróżnieniem). Specjalizuje się w tworzeniu obrazów algorytmicznych, instalacji interaktywnych i obiektów generatywnych. Swoje prace często opiera na matematycznych relacjach miedzy kształtami i kolorami. Aktywnie pracuje w edukacji związanej z nowymi mediami. Współzałożyciel grupy artystycznej panGenerator.
www:golinski.org