SN ZUZANNA 002 790x527

Reprezentuję bardzo niespotykany zawód. Jestem badaczem trendów w designie, innowacji i biznesu. Od ponad 16 lat analizuję trendy na potrzeby rozwoju firm i szeroko pojętej innowacji. W moim doświadczeniu zawodowym zaobserwowałam, że w ostatnim dwudziestoleciu pojęcie “DESIGNU” uległo wielkim przemianom. Ta dziedzina znajdująca się na granicy sztuki i nauki nie dotyczy już projektowania nowych i estetycznych produktów. Dzisiaj szeroko pojęty design dotyczy wszystkich sfer przemysłu, usług, miast, urzędów czy edukacji. Czym zatem jest “DESIGN”? Czy design jest własnością projektantów? Czy designem może być lepsze życie mieszkańców miast? Czy designem może być nowa metoda leczenia raka? W swoim wystąpieniu opowiem o moich obserwacjach dotyczących zmian jakie przechodził DESIGN przez moje życie zawodowe i prywatne.

Ś.P. DESIGN | Zuzanna Skalska |School of Form
9.03.2016, godz. 11.00
arena DESIGN, Strefa Forum

zasady wstępu: www.arenadesign.pl

O PROWADZĄCEJ

ZUZANNA SKALSKA
Badacz trendów ds. designu, innowacji i biznesu | 360Inspiration. Urodzona w Warszawie, od 1992 roku mieszka w Holandii. Studiowała w Design Academy Eindhoven i w Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po otrzymaniu dyplomu w 1998 roku, swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. W 2001 roku, Zuzanna została poproszona o stworzenie działu trendów w ramach departamentu Design Managment w największym holenderskim studiu projektowym VanBerlo w Eindhoven. Skalska odpowiadała za stałe monitorowanie trendów w różnych dziedzinach przemysłu i implementacje ich w procesy projektowe. Od 2007 roku Zuzanna operuje w ramach własnej trans-dyscyplinarnej marki 360Inspiration. Jej klientami są zarówno wielkie światowe korporacje, jak i średnie oraz mniejsze firmy. Jest autorką serii książek o trendach - 360 ̊Trend Reports, nagrodzonych Red Dot Design Awards 2009. Prowadzi blog 360inspiration.nl. Zuzanna jest wykładowcą na: Uniwersytecie TU/e w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego, School of Form, SWPS Uniwersytet oraz Parsons The New School for Design w Nowym Jorku. Przez 7 lat była członkiem zarządu corocznej imprezy miejskiej Dutch Design Week (DDW), gdzie teraz zajmuje stanowisko członka rady doradczej. Jest doradcą ds. innowacji i designu dla polskich i holenderskich instytucji rządowych. Jednocześnie, od lat jest prelegentem na wielu międzynarodowych konferencjach, jak również prowadzi wykłady i warsztaty na temat trendów dla szkół i biznesu. Jest pomysłodawcą i współzałożycielem wyższej szkoły designu - School of Form w Poznaniu. Skalska jest autorem wielu artykułów o trendach we współczesnym dizajnie oraz jest zapraszana jako jury w znaczących kapitułach. Jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w polskim designie.

www.360inspiration.nl