Co by było, gdyby nasze sprzęty domowe rozmawiały ze sobą? Zastanówmy się, jak byśmy się czuli, gdyby nasze ciała połączyły się z maszynami? A nasza prywatność stałaby się kosztownym towarem? Jak powiązać powyższe pytania z designem? Głos w tej sprawie zabierze wykładowca School of Form,  Katarzyna Andrzejczyk-Briks w trakcie kolejnego spotkania z cyklu „Uniwersytet SWPS w Empiku”, które odbędzie się 13 stycznia 2016 r godz. 17.00. Wstęp wolny po uprzednim wypełnieniu formularza zgłoszeniowego »

„Design i jego granice. Zrozumieć design”

We współczesnym designie coraz ważniejsze staje się zadawanie pytań. Umiemy już bardzo dużo, mamy wiedzę, technologię, nowe materiały, ale najważniejsze staje się znalezienie odpowiedzi: Jaki świat dzięki tej wiedzy chcemy zaprojektować? Dla kogo? Po co? Dlaczego? Zapraszamy na spotkanie wszystkich, chcących zrozumieć czym jest współczesny design.

O prowadzącym

Kasia BriksKatarzyna Andrzejczyk–Briks – historyk sztuki zajmujący się historią designu i architektury wnętrz oraz trendami w projektowaniu. Wykładowca w szkole wzornictwa School of Form i Uniwersytetu SWPS w Poznaniu i Warszawie. Autorka rubryki Wzornik w Magazynie Starego Browaru BR&, w której pisze o tym, jak i po co projektujemy świat wokół nas. Prowadzi wykłady, warsztaty i szkolenia dotyczące wnętrz, wzornictwa i trendów w projektowaniu. Współpracowała z firmami: Ikea, Balma, Noti, Vox Meble, Dekoma, H&M Home. Właścicielka biura projektowego Briks Architekci.

Termin i miejsce

13 stycznia 2016 r., godz. 17.00-18.30