DSC8449 790x545

W listopadzie rozpoczął się, trwający jeden semestr, program komercyjno-dydaktyczny z udziałem Allegro i studentów School of Form – katedry wzornictwa Uniwersytetu SWPS. Przed studentami postawione zostało zadanie zaprojektowania serii opakowań do wysyłki towarów zakupionych przez internet.

Opakowania mają z jednej strony przyciągać atrakcyjną formą, a z drugiej prowokować do nadawania im „drugiego” życia i wielu często zaskakujących funkcji. Co oczywiste muszą być funkcjonalne, czyli nie tylko posłużyć do bezpiecznego dostarczenia zakupionego towaru, ale również powinny umożliwić jego ewentualny zwrot. „Poprzez współpracę ze School of Form chcemy pokazać, jak ważna jest nie tylko jakość samego produktu, ale również jego estetyczne i dobrze zaprojektowane opakowanie” – mówi Alina Magowska, UX Researcher w Allegro – „Bardzo zależy nam na tym, by zaprojektowane w ramach tego projektu dydaktycznego opakowania traktowane były jako wielorazowe i wielofunkcjonalne, a jednocześnie by były maksymalnie wygodne oraz atrakcyjne wizualnie. Właśnie takie zadanie projektowe postawiliśmy studentom. Jesteśmy przekonani, że kluczowe dla sukcesu naszego wspólnego projektu będzie unikatowe, humanistyczne podejście do projektowania, jakie wyróżnia School of Form”.

Prace nad projektami prowadzić będą zespoły specjalistów z obszaru UX Grupy Allegro oraz wykładowcy SoF – projektanci, graficy, antropolodzy, technologowie. Etap projektowania poprzedzą wykłady antropologiczne, zajęcia z grafiki, formy, user experience oraz prezentacja dostępnych na rynku rodzajów tektury falistej – materiału wybranego do wykonania opakowań. Fazie prototypowania towarzyszyć będą natomiast badania z potencjalnymi użytkownikami opakowań.
Program komercyjno-dydaktyczny z Allegro to dla studentów School of Form doskonała okazja do poznania tajników pracy dla określonego klienta, analizy briefu, oczekiwań i wymagań zleceniodawcy, praca w ściśle określonych ramach czasowych i budżetowych. To doświadczenie niezwykle przydatne dla studenta, a wkrótce młodego, dopiero wkraczającego na rynek pracy projektanta.

na zdjęciu powyżej: Marek Budzyński, z firmy Adam's, który poprowadził zajęcia nt. materiałów opakowaniowych, prezentując szeroki zakres zastosowania tektury falistej. Dziękujemy za wykład!

DSC8429 790x597

DSC8457 790x525