Lumen2015 grey

Małgorzata Wróblewska, dyrektor generalna Uniwersytetu SWPS, znalazła się w gronie laureatów Konkursu Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2015 i jako jedyna kobieta – odebrała nagrodę w kategorii „Zarządzanie uczelnią″. Uroczyste ogłoszenie werdyktu Jury odbyło się 23 listopada 2015 r. Serdecznie gratulujemy!

Pierwszy w Polsce niepubliczny uniwersytet

Do konkursu nadesłano 169 zgłoszeń z 65 uczelni: 50 publicznych i 15 niepublicznych. Konkurowały one w pięciu kategoriach: „Zarządzanie Uczelnią″, „Innowacyjność″, „Współpraca z otoczeniem″, „Infrastruktura″ i „Umiędzynarodowienie″. Dyrektor generalna Uniwersytetu SWPS – Małgorzata Wróblewska – otrzymała nagrodę w najważniejszej kategorii – „Zarządzanie uczelnią″. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane Małgorzacie Wróblewskiej za jej wkład w uzyskanie przez uczelnię w czerwcu 2015 roku statusu pierwszego w Polsce niepublicznego uniwersytetu.

„Nie ma rzeczy niemożliwych″, czyli o Małgorzacie Wróblewskiej

Małgorzata Wróblewska – od początku kariery zawodowej związana jest z niepublicznym szkolnictwem wyższym. Swoją drogę zawodową rozpoczęła w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu wspierając rozwój Uczelni przez 8 lat. Organizowała i promowała sieć 65 szkół policealnych Towarzystwa Edukacji Bankowej. W latach 2004-2013 pełniła funkcję Kanclerza Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Od 2009 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Generalnego na Uniwersytecie SWPS. Za cel stawia sobie wsparcie pracowników tak, aby w pełni mogli realizować swoje pasje i wykorzystywać talenty. Prezes Zarządu Fundacji ProAkademika założonej w 2010 r.

Pasjonatka życia, niepoprawna optymistka, fanka zdrowego trybu życia. Właścicielka motocykla, którym chętnie wybiera się w dłuższe trasy lub przyjeżdza do pracy. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Pierwsza edycja konkursu LUMEN

Pierwszą edycję Konkursu Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2015 zorganizowały: Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma doradcza PCG Polska. Celem konkursu jest wyróżnienie osób i zespołów, które w innowacyjny sposób zarządzają uczelniami. Intencją organizatorów konkursu jest chęć zaprezentowania ich osiągnięć w pełnym świetle – stąd słowo „lumen” w nazwie konkursu. Zwycięzców w każdej z kategorii wyłoniła kapituła złożona z uznanych postaci ze świata szkolnictwa wyższego, nauki i biznesu. Przewodniczył jej były prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Michał Kleiber.