katalog slider 03 790x547

Zapraszamy do lektury wyjątkowego katalogu pierwszych absolwentów School of Form. Wydawnictwo GRADUATION 1 zawiera m.in. obszerne cytaty najlepszych prac pisemnych, katalog projektów dyplomowych specjalności fashion, industrial, domestic i communication design oraz słowa wstępu autorstwa założycieli uczelni.

„(…) Absolwenci, których tu przedstawiamy, są naszą dumą i żywym dowodem na to, że nasz program się sprawdza. Prezentowane prace bardzo się od siebie różnią, tak jak różnią się ich autorzy. Tak brzmiała jedna z naszych obietnic: znajdziesz swoją drogę, odkryjesz, jakim jesteś projektantem. To zróżnicowanie jest bardzo czytelne i nie zależy tylko od specjalizacji projektowych, które wybrali absolwenci. Widać wyraźnie, jak różne są ich postawy i zainteresowania. Niektórzy podchodzą do projektowania tradycyjnie. Wykonując rzetelną pracę badawczą i porównawczą, projektują przedmioty, layouty, odzież. Innych o wiele bardziej interesują procesy, użycie metod projektowych do wywołania realnej zmiany. Dla jeszcze innych droga projektowa okazała się przede wszystkim podróżą w głąb siebie. Dla wszystkich najważniejsze wydaje się być pytanie: „po co i dla kogo wykonuję tę pracę?”, a także: „jakie są skutki uboczne i jak wygląda życie po życiu moich projektowych decyzji? (…)”.
/ Agnieszka Jacobson-Cielecka, GRADUATION 1, s. 5/