cover photo pwk 790x292

Projektowanie w Kamieniu to program edukacyjny stworzony przez redakcję Nowego Kamieniarza. Ideą programy jest promowanie kamienia naturalnego oraz budowanie świadomości i krzewienie wiedzy na temat tego surowca wśród młodych architektówi projektantów wzornictwa przemysłowego.
Partnerami tegorocznej edycji programu są School of Form i Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Jak co roku projekt podzielony został na kilka etapów, które zakończy konkurs na najlepsze prace. IV edycja Projektowania w Kamieniu rozpoczęła się 29 października 2015 roku wykładami w School of Form. Spotkanie to było okazją dla zapoznania studentów z absolutnymi podstawami wiedzy o kamieniu oraz założeniami projektowania w tym surowcu.Naturalnym uzupełnieniem wykładów jest kolejny krok - wizyty w zakładach i hurtowniach kamieniarskich. To tam uczestnicy PwK poznają tworzywo, z którym przyjdzie się im zmierzyć w dalszych etapach.
Następnym wydarzeniem Projektowania w Kamieniu będą warsztaty odbywające się podczas Targów Branży Kamieniarskiej STONE 2015, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Podczas nich studenci wysłuchają kolejnych wykładów na temat związków i połączeń designu i kamienia naturalnego.
Niezwykle emocjonującym elementem PwK jest praca projektowa studentów. Spośród zgłoszonych prac wybrane zostaną te najlepsze. W kolejnym stadium projekty przekazane będą do opracowania, by następnie współpracujące przy Projektowaniu w Kamieniu firmy mogły wykonać ich prototypy. Wynik prac uczestników zostaną przedstawione podczas wydarzenia arena DESIGN 2016 (8-11.03.2016). Tam też jury wybierze i nagrodzi najlepsze prace. Warto pamiętać, że ocenianymi elementami będą nie tylko wygląd czy funkcjonalność, ale także realne szanse na powodzenie rynkowe produktu. Jednym słowem – zwycięskie projekty muszą mieć potencjał biznesowy.

carrara1 640x428

carrara3 640x428