Trwa projekt „Ceramika siwa – nowe życie dawnego rzemiosła” realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Gminie Czarna i School of Form, współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas majowych spotkań studentki SoF oraz członkinie Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej zastanawiały się nad walorami glinianych naczyń we współczesnym świecie oraz nad tym jak dziś wykorzystać tradycyjny sposób wypalania ceramiki siwej. Obecnie uczestniczki projektu pracują z garncarzami z Medyni, którzy toczą ich wzory oraz z kołem gospodyń wiejskich w Medyni, przygotowującym różnego rodzaju potrawy w siwakach, których dotyczy cały projekt.

Projekt zakończy się w połowie września siwakowym wypałem wspólnie zaprojektowanych naczyń.
W projekcie udział biorą: Karolina Plizga, Agnieszka Ożóg, Weronika Wojtowicz, Antonina Kiliś, Irina Grishina, Magdalena Mojsiejuk.
Prowadzący: Olga Milczyńska, dr Ewa Klekot

siwaki.01 790x527