gddCzas spędzony przez School of Form na Gdynia Design Days zapowiada się niezwykle intensywnie. Sprawdźcie gdzie będzie nas można znaleźć!

Po raz kolejny wybierający się na zakupy lub spacer turyści i mieszkańcy Gdyni będą mogli obejrzeć prace studentów SoF w witrynach sklepowych w samym centrum miasta. Wśród projektów znajdą się m.in. prace powstałe na warsztatach z tkaniny i drewna oraz projektowania przestrzeni mieszkalnych eksperymentalne dekonstrukcje, projekt „Maska” przygotowany przez studentów Industrial Design na zajęciach z Oskarem Ziętą, przestrzenne formy autorstwa studentów Communication Design oraz sukienki z warsztatów z angielskim projektantem Julianem Robertsem,gościa specjalności Fashion Design.
Więcej: http://gdyniadesigndays.eu/wystawa-w-witrynach.html

Podczas Festiwalu wysłuchać będzie można także wykładów kadry School of Form, w tym m.in.: Marty Skowrońskiej (Razem i osobno: osiedla mieszkaniowe różnych epok w narracjach ich mieszkańców, 5 lipca, godz. 14.00, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek IV | Sala F0.28), Kasi Briks (Design w sieci zmian, 5 lipca, godz. 18, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek III | Sala F/H) i Anity Basińskiej (Więcej niż suma części składowych, 6 lipca, godz. 17.00, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek III | Sala F/H) oraz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Mateusza Zwierzyckiego, Filipa Zagórskiego i Dorotę Kabałę.

Wykładowcy SoF wzięli również udział w tworzeniu wystaw: Polished up. Design from Poland (PPNT Gdynia, kuratorzy: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Paweł Grobelny) oraz DOM.OSIEDLE.MIESZKANIE (PPNT Gdynia, kuratorzy: Marta Skowrońska, Jola Starzak, Dawid Strębicki, Filip Szmidt).

Festiwal Gdynia Design Days, któremu w tym roku towarzyszy hasło SIECI, odbywa się w dniach 3-12 lipca 2015 r.
Lokalizacje: Terminal Designu - plac Kaszubski / Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia / Gdynia Śródmieście