School of Form od samego początku intensywnie współpracuje z uznanymi markami, tym samym umożliwiając studentom kontakt z realnymi zadaniami projektowymi, zmierzenie się z wymaganiami klienta oraz poznanie zasad funkcjonowania firmy.

Piątek, 26 czerwca - drugi dzień GRADUATION SHOW, w całości poświęcony będzie relacjom na linii design-biznes. Oprócz wykładu mentorki uczelni Li Edelkoort, tego dnia odbędzie się również SPEED DATING, czyli spotkania dyplomantów z firmami w formie „randki”. Tutaj zadaniem absolwenta School of Form będzie prezentacja portfolio i „zauroczenie” potencjalnego pracodawcy. Spotkania odbywać się będą w przestrzeni wystawy prac dyplomowych w Concordia Design.

Jens Timmich

Ważnym punktem w programie drugiego dnia GRADUATION SHOW będzie spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzą o korzyściach płynących ze współpracy projektantów i biznesu, dzieląc się z dyplomantami oraz przedstawicielami firm wskazówkami na przyszłość oraz prezentując najciekawsze case studies. Wśród gości znajdzie się m.in. Jens Timmich, współwłaściciel studia FT, główny projektant marki Solaris Bus & Coach, który opowie o projektowaniu jako narzędziu dynamicznego rozwoju produktu, przybliży mechanizmy procesu projektowego, zwracając uwagę na najczęstsze pułapki i zagrożenia.

Peter Zizka

Gościem wydarzenia będzie ponadto Peter Zizka, założyciel grupy projektowej Memory oraz agencji Heine/Lenz/Zizka, specjalizującej się w projektowaniu komunikacji, w tym identyfikacji wizualnej oraz prezentacji marki. W ciągu 25 lat istnienia studio pracowało m.in. dla takich marek i instytucji jak Leica, targi w Berlinie czy Städel Museum we Frankfurcie. W samodzielnej twórczości Peter Zizka zasłynął instalacjami odwołującymi się do tematyki wojennej, tworząc m.in. wielokrotnie nagradzaną instalację Virtual Minefield czy estetycznie piękne obiekty powstałe z broni używanej w konflikcie między plemionami Tutsi i Hutu.

26.06.2015
SPOTKANIA 1:1, godz. 9.00-15.30
godz. 13.30: Jak działa design w biznesie? Polscy i zagraniczni eksperci o biznesowych korzyściach płynących ze wzornictwa / Jens Timmich, Peter Zizka
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań