graduation showZapraszamy na najważniejsze w historii School of Form wydarzenie – GRADUATION SHOW 2015, prezentujące prace dyplomowe pierwszych absolwentów uczelni oraz efekty nauczania designu w ścisłym powiązaniu z naukami humanistycznymi.

PROGRAM WYDARZEŃ

25.06.2015

SCHOOL OF FORM, UL. GŁOGOWSKA 18, MTP HALA NR 1

17.00 –  POKAZ MODY – DYPLOMY SPECJALNOŚCI FASHION DESIGN

OD 17.30 –  PREZENTACJA PRAC SEMESTRALNYCH

CONCORDIA DESIGN, UL. ZWIERZYNIECKA 3

19.00 – WERNISAŻ PRAC DYPLOMOWYCH

26.06 – 5.07.2015 – WYSTAWA PRAC DYPLOMOWYCH

Dzień później, 26 czerwca, w Concordia Design obywać się będą  SPOTKANIA 1:1, w których udział wezmą absolwenci oraz przedstawiciele biznesu i mediów.

LidewijEdelkoortby 150x150Tego dnia, o godz. 10.00 rozpocznie się wykład mentorki School of Form, trendwatcherki- Li Edelkoort (www.trendtablet.com)
Wydarzenie odbędzie się 26 czerwca o godzinie 10.00, w Concordia Design, a tematem wykładu będzie: „GOING IN CIRCLES”, czyli o tym, jak wszystko wokół nas staje się okrągłe smile emoticon
Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc- obowiązują zapisy mailowe.

więcej: https://www.facebook.com/schoolofform

Jens Timmich

Ważnym punktem w programie drugiego dnia GRADUATION SHOW będzie spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzą o korzyściach płynących ze współpracy projektantów i biznesu, dzieląc się z dyplomantami oraz przedstawicielami firm wskazówkami na przyszłość oraz prezentując najciekawsze case studies. Wśród gości znajdzie się m.in. Jens Timmich, współwłaściciel studia FT, główny projektant marki Solaris Bus & Coach, który opowie o projektowaniu jako narzędziu dynamicznego rozwoju produktu, przybliży mechanizmy procesu projektowego, zwracając uwagę na najczęstsze pułapki i zagrożenia.

Peter Zizka

Gościem wydarzenia będzie ponadto Peter Zizka, założyciel grupy projektowej Memory oraz agencji Heine/Lenz/Zizka, specjalizującej się w projektowaniu komunikacji, w tym identyfikacji wizualnej oraz prezentacji marki. W ciągu 25 lat istnienia studio pracowało m.in. dla takich marek i instytucji jak Leica, targi w Berlinie czy Städel Museum we Frankfurcie. W samodzielnej twórczości Peter Zizka zasłynął instalacjami odwołującymi się do tematyki wojennej, tworząc m.in. wielokrotnie nagradzaną instalację Virtual Minefield czy estetycznie piękne obiekty powstałe z broni używanej w konflikcie między plemionami Tutsi i Hutu.

26.06.2015
SPOTKANIA 1:1, godz. 9.00-15.30
godz. 13.30: Jak działa design w biznesie? Polscy i zagraniczni eksperci o biznesowych korzyściach płynących ze wzornictwa / Jens Timmich, Peter Zizka
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań