news01Warsztat organizowany przez School of Form podczas Dni Otwartych SWPS w Warszawie (30 maja 2015, godz. 12.30), przeznaczony jest dla ciekawych innego oblicza programowania. Programowania kreatywnego, ekspresyjnego i generatywnego. Nastawionego na tworzenie interaktywnego przekazu, instalacji i obiektów.

Programowanie w swojej na turze jest procesem interdyscyplinarnym, jest fascynujące i wyzwala kreatywność. Prowadzący warsztaty  - wykładowca School of Form i SWPS Wiesław Bartkowski, bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w nauczaniu programowania w różnych grupy od artystów przez psychologów na informatykach i naukowcach kończąc, postara się obalić mit: „programowanie! To nie dla humanistów”. Pokaże również dlaczego wielu ponosi porażkę, próbując nauczyć się programowania oraz dlaczego są odrzucani przez istniejący system nauczania. Będzie przekonywał, że dla niekodującego projektanta zamyka się całe spektrum niezwykłych możliwości i pozostaje on bez wyjścia poza pewne utarte schematy.

Zobaczcie siłę ekspresji kodu, który potrafi ubrać w formę pojęcia trudne do wyrażenia, nawet tak nieuchwytne jak miłość. Na warsztaty obowiązują zapisy!

Organizator: School of Form
Prowadzenie: Wiesław Bartkowski