Strefa Designu na www

Zapraszamy na comiesięczne spotkania w Strefie Designu Uniwersytetu SWPS. Program Strefy powstał przy udziale ekspertów School of Form - katedry wzornictwa Uniwersytetu SWPS. Prowadzą je wykładowcy - praktykujący projektanci, którzy na co dzień mają do czynienia z najnowszymi trendami, współpracują z biznesem, eksperymentują, poszukują nowych technologii i materiałów, są cenieni i rozpoznawalni nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Wykłady mają na celu przybliżenie słuchaczom najciekawszych i najbardziej aktualnych tematów z dziedziny projektowania, ale również umożliwiają zajrzenie za kulisy zawodu projektanta, pokazanie jakie umiejętności są niezbędne, by pracować w tym zawodzie. Podczas wykładów pokazujemy co to znaczy projektować modę, co może design, udowadniamy, że architektura może być zbudowana z powietrza, zastanawiamy się jak robotyka i sztuczna inteligencja rewolucjonizują świat. Chcemy, by każde ze spotkań, które organizujemy było inspirujące. Chcemy pokazać naszą filozofię projektowania, skoncentrowanego na człowieku, dynamicznie reagującego na zmiany społeczne, odpowiedzialnego.

Wykłady odbywać się będą w siedzibie Uniwersytetu SWPS przyz ulicy Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Już w styczniu zapraszamy na pierwszy z cyklu wykładów w Strefie Designu Uniwersytetu SWPS, który poprowadzi Joanna Wawrzyńczak, wykładowca na specjalności fashion design w School of Form.

Od podszewki: o projektowaniu mody, Joanna Wawrzyńczak

23.01.2018, godz. 16.00

Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, sala S107

Kim jest dziś projektant mody i jakie umiejętności powinien posiadać? Jak wygląda edukacja i praca w branży modowej od kuchni? Na te i wiele innych pytań odpowie Joanna Wawrzyńczak, wykładowca na specjalności fashion design w School of Form, absolwentka Central Saint Martins w Londynie, projektantka mody, tkanin i kostiumów. Podczas spotkania pokazane zostaną przykłady researchu modowego, proces projektowy, praca nad prototypami i przygotowaniami do pokazów mody oraz prezentacji.

Asia Wawrzynczak male

Joanna Wawrzyńczak

Absolwentka MA Fashion w Central Saint Martins w Londynie oraz Katedry Mody Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem mody i tworzeniem kostiumów dla muzyków takich jak Little Dragon, Beth Ditto czy Kelela. Projektuje tkaniny dla zagranicznych i polskich marek high fashion, sportowych oraz obuwniczych.
Jej kolekcja pokazywana była w BFC Catwalk Space podczas London Fashion Week AW17. Laureatka głównej nagrody VII Art & Fashion Festival by Grażyna Kulczyk w kategorii Fashion Design, 2013 oraz wyróżnienia na Coming Out: Najlepsze Dyplomy ASP 2014. Półfinalistka konkursu MUUSE x Vogue Talents Young Vision Award Womenswear 2014. Jej prace pokazywane były w sesjach na łamach magazynów takich jak Vogue, Another, DANSK, Out of Order czy WRPD Mag. W School Of Form prowadzi zajęcia z projektowania mody na II i III roku. Mieszka i pracuje w Londynie i Warszawie.

[Form StrefaDesignu_23012018 not found!]