DRZWI 2

Zapraszamy Was do udziału w Środach z Designem. Raz w miesiącu możecie nas odwiedzić i wziąć udział w wydarzeniach, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Poznajcie nas: naszych wykładowców, warsztaty i pracownie, skonsultujcie swoje portfolio. Na wykłady i warsztaty zapraszamy tych wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem studiów w School of Form.

Już od lutego będziecie również mogli wziąć również udział w warsztatach rekrutacyjnych do School of Form. Podejdziecie w ten sposób do pierwszej, praktycznej części egzaminu, a w czerwcu zaprosimy Was na część drugą - rozmowę na podstawie portfolio.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu Środy z Designem odbędzie się 17 stycznia w godzinach 17.00-20.00. Prosimy o zapisy poprzez formularz znajdujący się u dołu strony. Na każdy warsztat obowiązuje limit miejsc.

17.01.2018

17.00-18.00 Dom jako przestrzeń społeczna i projektowa, wykład dr. Anity Basińskiej, kierownik katedry wzornictwa Uniwersytetu SWPS

18.00-19.30 Projektowanie w sieci, warsztaty z Maciejem Siudą, koordynatorem programowym kierunku architektura

18.00-19.30 Światło w fotografii, warsztaty z Bartkiem Grześkowiakiem, kierownikiem studia foto-video

Konsultacje portfolio: 18.00-20.00

WYKŁAD

• Dom jako przestrzeń społeczna i projektowa

Jak definiujemy dom? Z jednej strony dom jest postrzegany zgodnie z jego funkcjonalnym przeznaczeniem, jako budynek, z drugiej, w warstwie symbolicznej, jako relacje między ludźmi. Komfort, prywatność, intymność, bezpieczeństwo w przestrzeni domowej są możliwe do zaprojektowania.

a.basiska

dr Anita Basińska

Kierownik katedry wzornictwa Uniwersytetu SWPS (School of Form).
Socjolog, od 2007 roku jest naukowcem i wykładowcą akademickim. Interesuje się przede wszystkim praktycznym zastosowaniem socjologii - badaniami społecznymi, metodologią prowadzenia badań, wykorzystaniem wiedzy socjologicznej w realnym życiu. Uczestniczyła w licznych projektach badawczych, w tym dotyczących designu w Domu Dziecka, kompetencji dzieci, funkcjonowania przedsiębiorstw (kultury organizacyjnej, działalności B+R), wolontariatu.

WARSZTATY

• Projektowanie w sieci, prowadzący: Maciej Siuda
Projektowanie indywidualne powoli przechodzi do lamusa. Złożoność współczesnych projektów sprawia, iż dobrze współpracująca sieć osób o różnych talentach, daje dużo lepsze rezultaty, niż samotna jednostka. Warsztat ma na celu pokazanie, jak zbudować grupę projektową, wykorzystując indywidualne potencjały oraz w jaki sposób wykorzystać to w powstawaniu koncepcji projektowej.

Maciej Siuda W3U0229

Maciej Siuda

Otrzymał dyplom w 2008 r. na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Finalista w międzynarodowym konkursie ARCHIPRIX, MIT Boston, jego prace były prezentowane w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Nominowany w ogólnopolskim konkursie SARP na Dyplom Roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie BETON. Stypendysta Facultad de Arquitectura Politecnica de Valencia oraz w pracowni SQ Arquitectos (Valencia). Pracował jako architekt w biurach projektowych w Madrycie, Alicante i Tokio. Obecnie rozwija własną działalność projektową, współpracując z projektantami z Hiszpanii, Polski i Japonii.

• Światło w fotografii
Nie ma fotografii bez światła. Podczas krótkich warsztatów poznasz tajniki pracy ze światłem studyjnym. Dowiesz się, jakiego typu światło wykorzystujemy w pracy w studiu i jak zastąpić je domowymi metodami. Przetestujesz, jak różne sposoby ustawienia światła wpływają na zdjęcia.

Bartek W3U5140v

Bartosz Grześkowiak

Kierownik studia foto-wideo. Projektant graficzny. Ukończył z wyróżnieniem kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Interesuje się praktyką i teorią fotografii. Prowadzi Lepsze Studio, które zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, plakatów i publikacji. Przygotował i wdrożył m.in. rebranding dla Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, dla której współtworzył również kampanie reklamowe. W School of Form opiekuje się pracownią foto-wideo oraz uczy obsługi programów graficznych. Jest odpowiedzialny za wizualną stronę materiałów promocyjnych i strony internetowej szkoły.

[Form Srody_z_Designem_17012018 not found!]