Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska, absolwentki School of Form, otrzymały nagrodę główną Progress Prize na Global Grad Show w Dubaju!
Festiwal towarzyszył Dubai Design Week. Dzisięcioosobowe jury dokonało wyboru spośród aż 200 projektów zgłoszonych przez 92 uczelnie z 43 krajów. Wartość przyznanej po raz pierwszy w historii Global Grad Show nagrody to 10 tysięcy dolarów.

O projekcie MIKO +

Projekt porusza kwestie konstruowania ciała normatywnego oraz mechanizmów wykluczania ciała niesprawnego. Biżuteria skupia się na nadgarstku - stawie narażonym na duże przeciążenia na skutek pracy manualnej. Wiele osób zmaga się z chorobami nadgarstka, które wymagają noszenia ortez.

miko malePacjenci jednak często odmawiają ich noszenia, ponieważ się wstydzą - orteza wskazuje na niesprawność. Miko+ to biżuteria powiększona o funkcję medyczną. Zaprojektowana przy współpracy z fizjoterapeutą odpowiada na potrzeby najbardziej powszechnych schorzeń nadgarstka. Rodzina obiektów wykonana jest za pomocą tradycyjnej techniki złotniczej. Biżuteria nie tylko nie zdradza swojej medycznej funkcji, ale przede wszystkim zdobi ciało, podnosząc atrakcyjność użytkownika.

Global Grad Show to wystawa prac studentów z wiodących na świecie szkół projektowania, która odbywa się w listopadzie w ramach Dubai Design Week. Od premiery w 2015 r. wydarzenie stało się największą na świecie prezentacją prac studentów. W trzeciej edycji wystawa obejmie prace z 92 uczelni z 43 krajów.
Do udziału w Festiwalu zaproszone zostały 4 absolwentki School of Form: Martyna Świerczyńska i Ewa Dulcet z projektem MIKO+ (domestic design), Oliwia Przybyła z projektem Inclusive Car Interfece (communication design) oraz Olga Synyakevych z projektem leja protezy kończyny górnej (industrial design). Festiwal trwa od 14.11 do 17.11.2017.

Interesujący news?
Poznaj specjalność Domestic Design