Zapraszamy na wyjątkowe warszaty Zarządzania i produkcji scenografii, które poprowadzi Alessandro Gagliardi, manager produkcji scenografii z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku brazylijskim. Kurs będzie składał się z części wykładowej i praktycznej, a zakończy go faktyczna realizacja wystawy.

W ramach części wykładowej dowiesz się jakie formy może przybierać scenografia (poza typową scenografią TV i teatralną) i poznasz cały cykl produkcji scenograficznej: od briefu, podziału ról w ekipie produkcyjnej, po realizację projektu i demontaż. Poznasz problemy, które spotyka się przy produkcji scenograficznej i sposoby aby ich unikać lub sobie z nimi radzić. Ostatni moduł będzie dotyczył klientów projektów scenograficznych: kim są i jakie funkcje może spełniać scenografia w różnego typu projektach.

31 Bienal 1200x800

Część praktyczna to realizacja projektu scenograficznego na wszystkich omawianych wcześniej etapach: od briefu, przez projekt, organizację produkcji, po praktyczną realizację, montaż i demontaż. Projekt zostanie zrealizowany w ramach realnego wydarzenia wystawienniczego. W tej części sprawdzisz zdobytą wiedzę teoretyczną.

Szczegółowy program kursu

25-29 września godz. 9:00-18:30

cena: 950 zł

Limit miejsc: 14. Wypełnij formularz zgłoszeniowy poniżej.

AlessandroProwadzący: Alessandro Gagliardi - manager produkcji scenografii z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku brazylijskim. Realizował produkcję scenograficzną takich wydarzeń, jak m.in: 30. i 31. edycja Międzynarodowego Biennale Sztuki w São Paulo (2013 i 2015 rok) - największej tego typu wystawy sztuk w Ameryce Łacińskiej czy São Paulo Fashion Week (SPFW), będącego jednym z pięciu najważniejszych tygodni mody na świecie (2013 i 2014 rok). W swoim portfolio ma realizację licznych wystaw, wydarzeń kulturalnych, współpracę ze znanymi architektami, np. Marko Brajovicem, jak również zlecenia komercyjne, m.in. dla takich firm jak: Fiat, VW czy Ford. Alessandro ma dogłębną, praktyczną wiedzę o całościowym procesie realizacji projektów scenograficznych - od wstępnych koncepcji, współpracy z projektantami i architektami, przez organizację produkcji aż po wykonanie, montaż i demontaż.

ThinkDO Studio logoPartnerem warsztatów jest ThinkDOstudio

Aby się zapisać, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego. Na podany adres mailowy prześlemy potwierdzenie uczestnictwa. Po jego otrzymaniu prosimy o wpłatę zaliczki, w wysokości 50% ceny warsztatów na poniższy numer konta i przesłanie zwrotnie potwierdzenia wpłaty:

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
03-815 Warszawa, ul. Chodakowska 19/31
Raiffeisen Bank Polska SA
30 1750 1019 0000 0000 3625 3541
W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika, oraz nazwy wybranego warsztatu.

Regulamin Letnich Szkół School of Form

Kontakt w sprawie warsztatów Zarządzanie i produkcja scenografii:

[Form Produkcja_scenografii_wystaw not found!]