Reżyser filmowy, teatralny, scenarzysta, producent, eseista, filozof. Opowie o filmowej kuchni, pracy reżysera i tajnikach produkcji. Takie okazje nie zdarzają się często, zapraszamy!

Wykład otwarty
13.06.2017 godz. 17:30
wstęp wolny, po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz na dole strony.

zanussi wykład

Krzysztof Zanussi urodził się w Warszawie, w rodzinie włoskiego pochodzenia. Jest absolwentem fizyki na Uniwersytecie Warszawskim i filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 1966 ukończył studia reżyserskie w PWSFTviT w Łodzi. Działał w amatorskim ruchu filmowym.

Od 1980 roku kierownik artystyczny zespołu, a następnie dyrektor Studia Filmowego "Tor". Od 1987 roku członek Komitetu Kinematografii. W 1990 roku został wybrany na Prezydenta Federacji Europejskiej Realizatorów Audiowizualnych. Konsultant Komisji Pontyfikalnej do spraw Kultury w Watykanie. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Od 1997 roku członek Papieskiej Akademii Sztuk Pięknych i Literatury. Był Prezydentem Stowarzyszenia Eurovisioni. Członek Polskiego PEN-Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy. Był wiceprzewodniczącym Rady Programowej Polskiej Telewizji Publicznej. Profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (tytuł profesorski od 1992). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, od roku 2011 członek zarządu Akademii.

[Form Zanussi_13062017 not found!]