Uczestnicy Letnich Szkół SoF będą mogli przejść kurs dla początkujących Adobe InDesign, by umieć zaprojektować publikacje przeznaczone do druku. Dla osób bardziej zaawansowanych, posiadających lub planujących założenie własnego biznesu, przygotowaliśmy kurs z tworzenia identyfikacji wizualnej własnej marki.

{slider=Kurs Adobe InDesign}

3-7 lipca

10:00-16:00

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych projektowaniem graficznym. Nauczysz się używać program InDesign do projektowania publikacji przeznaczonych do druku. Zajęcia będą miały charakter wykładowo-warsztatowy, przy użyciu komputerów iMac.

W programie między innymi:
Nauczysz się świadomie korzystać z programu i wybierać odpowiednie narzędzia do zaplanowanych efektów.
1. interfejs programu
2. układ dokumentu, siatka dokumentu, strony wzorcowe
3. praca z tekstem – podstawowe pojęcia typograficzne, hierarchia informacji tekstowej, style znakowe i akapitowe
4. praca z plikami graficznymi – ramki graficzne, style, oblewanie tekstem
5. praca z kolorami – przestrzenie kolorystyczne (właściwości i różnice), efekty, przezroczystości
6. eksportowanie dokumentu do druku oraz do wyświetlania na ekranie

Prowadzący: Bartosz Grześkowiak

Bartosz Grześkowiak - projektant graficzny, prowadzi Lepsze Studio, które zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, plakatów i publikacji. W School of Form kieruje pracownią foto-wideo.

poziom zaawansowania: początkujący

cena: 500 zł

Limit miejsc: 20. Zapisy zakończone.

{/slider}

{slider=Identyfikacja wizualna własnej marki}

28 sierpnia-8 września

10:00-16:00

Podczas kursu zaprojektujesz spójną identyfikację wizualną swojej marki. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Mile widziana podstawowa znajomość programów graficznych (podczas kursu będziemy pracować w Adobe Illustrator Adobe InDesign).

W programie między innymi:
1. usystematyzowanie wizji i misji marki
2. praca nad szkicami logo
3. wybór i rozwinięcie projektu logo
4. zagadnienia związane z kolorystyką marki
5. zagadnienia związane z typografią
6. dopracowanie logo w różnych wersjach
7. opracowanie elementów identyfikacji wizualnej (wizytówki, papier firmowy, key visual)

Prowadzący: Bartosz Grześkowiak

poziom zaawansowania: zaawansowany

cena: 1500 zł

Limit miejsc: 15 Zapisy zakończone.

{/slider}

Aby się zapisać, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego. Na podany adres mailowy prześlemy potwierdzenie uczestnictwa. Po jego otrzymaniu prosimy o wpłatę zaliczki, w wysokości 50% ceny warsztatów na poniższy numer konta i przesłanie zwrotnie potwierdzenia wpłaty:

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
03-815 Warszawa, ul. Chodakowska 19/31
Raiffeisen Bank Polska SA
30 1750 1019 0000 0000 3625 3541
W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika, oraz nazwy wybranego warsztatu.

Regulamin Letnich Szkół School of Form

Kontakt w sprawie warsztatów specjalizacji Communication Design:

komputerowa 3 790