Latem, pod okiem specjalistów pracowni krawieckiej, możesz swoje dżinsy odmienić za pomocą haftu 3D. W 5 dni uszyć spodnie lub żakiet, albo przejść kurs kroju i szycia z Burdą. Na te warsztaty musisz przyjść z własną maszyną do szycia. Fashion to jednak nie tylko igła i nitka - zapraszamy też do weekendowej nauki wyplatania macram.

{slider=Weekendowy kurs macramy}

27-28 maja

3-4 czerwca

Sploty makramy są wykorzystywane wszechstronnie, można wykonywać je bez pomocy szydełka czy igły. Na warsztatach będzie można zaprojektować i w łatwy sposób wykonać dekoracyjną poduszkę.

MG 8382

Prowadząca: Anna Kujawska

Anna Kujawska - absolwentka School of Form, specjalizacji Fashion Design. Jej dyplom, w którym wykorzystała technikę splotów makramy, był częścią nagrodzonej w Londynie wystawy "Waste not".

cena: 100 zł

Limit miejsc: 7. Zapisy zakończone.

{/slider}

{slider=Hafty i aplikacje na kurtkach i spodniach dżinsowych}

27-28 maja

Za pomocą haftów i aplikacji różnego typu odświeżamy wygląd naszych klasycznych kurtek i spodni dżinsowych. Zaletą tej techniki jest to, że gdy znudzi nam się jeden wzór zawsze można go spruć i zrobić inny, w nowym miejscu. Dla tego rodzaju eksperymentów najlepsza baza to klasyka. A nie ma nic bardziej ponad czasowego niż stary, dobry dżins!

cena: 60 zł

Limit miejsc: 7. Zapisy zakończone.

{slider=Kurs szycia spodni}

26-30 czerwca

17-21 lipca

Poznajemy uniwersalne podstawy krojenia, które mają zastosowanie przy każdym rodzaju odzieży, co daje możliwość realizowania swoich projektów. Dodatkowo wykonujemy bardziej złożone elementy, wykorzystując materiały dydaktyczne stworzone dla studentów specjalności fashion. Efektem końcowym będą spodnie z kieszeniami z przodu i z tyłu, paskiem z podkroju, mankietem i kantem.

MG 8365

Prowadząca: Dorota Jasiak

Dorota Jasiak - Dorota Jasiak - Specjalistka technik krawieckich, znawca jakości tkanin, technolog produkcji odzieży, kierownik pracowni krawieckiej Fashion.

poziom zaawansowania: średni

{slider=Kurs szycia żakietu}

3-7 lipca

Uczymy się dobierać tkaniny do konkretnych fasonów. Wykonujemy bardziej złożone elementy wykorzystując materiały dydaktyczne stworzone dla studentów specjalizacji fashion. Trudne elementy będziemy wykonywać w wersji próbnej, aby zrozumieć logikę i kolejnośc działań. Efetem końcowym będzie żakiet bez podszewki.

MG 8373

poziom zaawansowania: średni

{slider=Kurs szycia z Burdą}

10-14 lipca

Przy pomocy zeszytu wykroju "Burda" wybieramy prosty fason. Przebrniemy przez tajemnice zrobienia formy i uporamy się z głównymi punktami montażu oraz wykończenia. Każdy uczestnik wybiera fason indywidualnie. Wybór modelu uwarunkowany jest poziomem zaawansowania poszczególnej osoby.

MG 8345 1

{/slider}

Aby się zapisać, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego. Na podany adres mailowy prześlemy potwierdzenie uczestnictwa. Po jego otrzymaniu prosimy o wpłatę bezzwrotnej zaliczki, w wysokości 50% ceny warsztatów na poniższy numer konta i przesłanie zwrotnie potwierdzenia wpłaty:

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
03-815 Warszawa, ul. Chodakowska 19/31
Raiffeisen Bank Polska SA
30 1750 1019 0000 0000 3625 3541
W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika, oraz nazwy wybranego warsztatu.

Regulamin Letnich Szkół School of Form

Kontakt w sprawie warsztatów specjalizacji Fashion Design:

prac krawiecka 2 790x526