27 kwietnia 2017 roku zapraszamy do School of Form w Poznaniu, gdzie odbędzie się finisaż wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2016 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje najzdolniejszych, polskich architektów: Bartka Bajona z PL. architekci, Marty Koniczuk z Pracowni Architektury Wnętrz oraz Adama Radzimskiego z biura BAAR.

20 marca 2017 roku rozdane zostały nagrody dziewiątej już edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Spośród niespełna 150 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach - kubatura, wnętrze i krajobraz.
Za nami dziewiąta odsłona plebiscytu, którego ambicją jest pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2016 roku. Nasze wydarzenie jest najbardziej obszernym i systematycznym podsumowaniem dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Teraz ruszamy w Polskę z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Mamy nadzieję stworzyć w ten sposób tradycję prezentacji w całym kraju najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 20-27 kwietnia 2017 w School of Form w Poznaniu (ul. Głogowska 18).

Finisaż odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wymagana rejestracja
Link do formularza: TUTAJ

Program:
18:00 Finisaż wystawy
18:15 Wykład Bartka Bajona z PL. architekci - Apartament w Poznaniu
18:45 Wykład Marty Koniczuk z Pracowni Architektury Wnętrz - Klubokawiarnia i bufet w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
19.15 Wykład Adama Radzimskiego z biura BAAR - Dom w zabudowie bliźniaczej / Czarno-białe
19:45 Zamknięcie finisażu

plakat atchitektura