Kolejny wykład w ramach Strefy Designu już 4 kwietnia o godz. 18:00. Nasz gość, Marie Saasen, opowie o budowaniu wspólnego zrozumienia i jego wpływie na innowacyjność zespołu.

Wykład w języku angielskim.

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji. Formularz znajduje się na dole strony.

We would like to invite you to another lecture as a part of the Design Zone on 4th of April at 6pm. Our guest, Marie Saasen will tell us about building shared understanding. How can we elevate team communication to access and enhance everyone’s creative capacity and boost innovation outcomes?
Lecture will be in English.

Free admission upon registration on our website.

marie bw 2

Marie Saasen is a co-founder of the Norwegian innovation consultancy Studio Saasen. Through her company she helps startups and market leading organizations alike to discover and boost their innovation powers. Her diverse work experience includes branding and marketing in New York and communication research in Oslo, before founding Studio Saasen.

A design thinker by heart and trade, she holds a bachelor’s in Product Design, and a Master of Science in Strategic Design and Management from Parsons in New York. Marie is a playful strategist and she combines her passion for the intellectual with childlike curiosity. Her mission is to help people hone their creative performance, thereby helping organizations drive the innovations we need for tomorrow.

4th of April 2017 at 6pm

School of Form, Głogowska 18 Poznań