Projektowanie, jako ujarzmianie materii świata, kryje w sobie dwa napięcia: tworzenie obiektów i ich doświadczanie. Oba nierozerwalnie współistniejące. Jak zatem pielęgnować pierwotną, sensoryczną wrażliwość, by w ten sam sposób - sensoryczny, empatyczny - kształtować materię? Jak tworzyć produkty i usługi czerpiąc dane płynące ze zmysłów? Warsztat „To czuć! Projektowanie dla zmysłów” składa się z części badawczej, koncepcyjnej i projektowej. Jest przeznaczony dla projektantów, studentów szkół projektowych, kandydatów na studia projektowe oraz dla wszystkich zainteresowanych designem, zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej.

to czuc 15x15cm 3

Warsztat "To czuć! Projektowanie dla zmysłów" organizowany jest przez School of Form, a poprowadzi go Agata Kiedrowicz

Data: 14.03.2017

Godziny: 14:00-16:00

Miejsce: Pawilon 5, antresola

Uczestnicy: max 25 osób

czas trwania: 2h

BRAK MIEJSC

Agata Kiedrowicz strona

Agata Kiedrowicz – absolwentka School of Form, projektantka, kuratorka interdyscyplinarnych projektów i wystaw, dziennikarka. Autorka publikacji i wywiadów z obszaru dizajnu, mody i sztuki (m.in. na łamach FUTU, Monitor Magazine, KUBKUK), prowadzi autorską rubrykę „Smaki Dizajnu” w tygodniku KulturaLiberalna.pl. Interesuje ją szeroko rozumiany dizajn jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości oraz projektowanie dla zmysłów. W swojej praktyce łączy refleksję humanistyczną (ukończyła filozofię) i myśl projektową (absolwentka wzornictwa na School of Form). Zajmuje się także researchem trendów, kreatywną strategią oraz publikacjami wizerunkowymi dla marek z obszaru mody i dizajnu.

Podczas arena DESIGN 2017 kuratorka wystawy School of Form “To czuć! Projektowanie dla zmysłów” (we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie) oraz warsztatów z projektowania sensorycznego.