5 lat biura projektowego - o naszej pracy i fascynacjach

Zapraszamy na pierwszy w tym roku wykład w ramach Strefy Designu 26 stycznia o godz. 18:00. Nasi fantastyczni goście, Jola Starzak i Dawid Strębicki, opowiedzą o pierwszych 5 latach działalności swojego biura projektowego Atelier Starzak Strebicki.

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji. Formularz znajduje się na dole strony.

atelier

Atelier Starzak Strebicki

Jola Starzak i Dawid Strębicki – architekci i urbaniści. Po ukończeniu studiów w Holandii i wieloletniej pracy dla pracowni projektowych w Belgii oraz w Holandii, otworzyliśmy w 2011 roku własną pracownię projektową. Obecnie pracujemy nad projektami z dziedziny projektowania mebli, wnętrz, architektury oraz urbanistyki w Polsce i w Belgii.

W projektowaniu intryguje nas różnorodna skala działań projektowych: począwszy od skali mebla, którą mieliśmy szansę badać realizując między innymi projekt wyposażenia wnętrz nowej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie (NInA), poprzez projekty domów i wnętrz aż do skali urbanistyki miasta ze zwróceniem szczególnej uwagi na funkcje miastotwórcze. Bliska jest nam także architektura tymczasowa i eksperymenty w tkance miejskiej, takie jak na przykład projekt tymczasowego zagospodarowania przestrzeni Placu Wolności w Poznaniu, który realizujemy dla międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta oraz projekt mobilnych mebli miejskich, dedykowanych przestrzeni Dziedzińca Urzędu Miasta w Poznaniu. Współpracujemy również z poznańską School of Form, z magazynem Zawód:Architekt oraz z fundacją Bęc Zmiana. W zeszłym roku nasza pracownia została zaproszona do wzięcia udziału w 15 Biennale Architektury w Wenecji, a jeden z naszych projektów "Kijkgat" był prezentowany na Biennale w Pawilonie Belgijskim.

www.starzakstrebicki.eu
www.facebook.com/AtelierStarzakStrebicki