Za nami pierwsza edycja Letniej Szkoły Ceramiki.

To propozycja dla każdego, kogo interesuje ceramika, ale niekoniecznie myśli o kolejnych studiach – pasjonatów i po prostu ciekawych tego, jak wykonuje się porcelanowe przedmioty. Kurs jest krótki, ale bardzo intensywny, nastawiony na przekazanie konkretnej wiedzy.
Pod okiem Arka Szweda, kierownika naszej pracowni ceramicznej i Isi Czartoryskiej, uczestniczki przez 10 dni poznały tajniki procesu ceramicznego i samodzielnie wykonały obiekty ceramiczne.

kolaz szkola ceramiki

fot. Arkadiusz Szwed

Zaczęły od rozmowy na temat współczesnych trendów w ceramice, dowiedziały się jak działa fabryka produkująca porcelanę i zaprojektowały własne naczynia.
W obszernej części praktycznej wykonały modelowanie w gipsie, formy gipsowe, odlewanie, czyszczenie, przygotowały ceramikę do wypału w piecu, udekorowały ją, a następnie szkliwiły i zrobiły dokumentację fotograficzną.

Uzarowicz

praca Mai Uzarowicz