Cykl rozmów pod patronatem School of Form.

Wszystkie rozmowy prowadzi Mateusz Halawa, kierownik zespołu humanistyki i nauk społecznych School of Form w Poznaniu (Katedrze Wzornictwa Uniwersytet SWPS), socjolog i antropolog, asystent w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, doktorant The New School for Social Research w Nowym Jorku.

spol wym proj

1 września: Projektowanie dla ciała i sportu

Dorota Kabała jest projektantką, która specjalizuje się w projektowaniu dla branż sportowych oraz samych sportowców. Współwłaścicielka studio We design for physical culture (www.wedesignforphysicalculture.com), pracującego dla producentów sprzętu sportowego oraz instytucji wspierających rozwój sportu i rekreacji, m.in. Stadionu Narodowego i Nobile. Projektant i kurator wystaw The Spirit of Poland (www.spiritofpoland.pl) w Brazylii. Jedna z twórczyń i projektantek marek Knockoutdesign i Shinoi. Uczy na Industrial Design w School of Form.

8 września: Projektowanie dla wspólnej przestrzeni
Jola Starzak i Dawid Strębicki – architekci i urbaniści. Pracują nad projektami z dziedziny projektowania mebli, wnętrz, architektury oraz urbanistyki w Polsce i w Belgii. W projektowaniu intryguje ich różnorodna skala działań projektowych: począwszy od skali mebla, poprzez projekty domów i wnętrz aż do skali urbanistyki miasta. Aktualnie pracują nad planem urbanistycznym dla centrum Strombeek (położonego niedaleko Brukseli), ze zwróceniem szczególnej uwagi na funkcje miastotwórcze oraz opracowują koncepcję projektową zagospodarowania dwóch placów i dwóch ulic w centrum Strombeek. Bliska jest im także architektura tymczasowa i eksperymenty w tkance miejskiej, takie jak na przykład projekt tymczasowego zagospodarowania przestrzeni Placu Wolności w Poznaniu. Od 2011 roku współpracują z poznańską School of Form.

22 września: Projektowanie dla użytkownika czy z użytkownikiem
Mikołaj Molenda jest architektem i współtwórcą marki Tylko, która umożliwia użytkownikom współtworzenie spersonalizowanych projektów mebli dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Wraz z Hanną Kokczyńską, Jackiem Majewskim i Michałem Piaseckim prowadzą interdyscyplinarne studio Bridge, które zajmuje się między innymi projektowaniem produktu i przestrzeni, tworzeniem aplikacji web i mobile, modelowaniem parametrycznym, cyfrowym wspomaganiem produkcji, oraz skanowaniem i drukiem 3D.