mgr 790

Z radością informujemy, że School of Form otrzymała pozytywną ocenę programu nauczania oraz zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie magisterskich studiów uzupełniających na kierunku wzornictwo.

Głównym wyróżnikiem studiów II stopnia w School of Form jest koncepcja kształcenia oparta na połączeniu wiedzy projektowej z humanistyczną oraz przygotowanie studentów do pracy z biznesem. Istotne jest, aby przyszły projektant nauczył się rozpoznania i rozumienia potrzeb współczesnego człowieka w coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości społecznoekonomicznej. Wiąże się to z poszerzeniem programu nauczania o takie przedmioty jak socjologia, psychologia, antropologia, filozofia, przewidywanie trendów czy elementy ekonomii. Nie są one jednak źródłem wiedzy wyłącznie teoretycznej, ale „narzędziem projektowym”, czyli dodatkową i praktyczną kompetencją nowoczesnego projektanta.

Takie innowacyjne podejście do edukacji jest zgodne z oczekiwaniami rynku, lecz niewiele jest jeszcze ofert, których celem jest przygotowanie studentów do tego, by byli kreatywnymi partnerami biznesowymi swoich zleceniodawców. To niekoniecznie odpowiada klasycznemu podejściu akademickiemu – mówi Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor artystyczna School of Form. Tym bardziej zgoda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na otwarcie kolejnego etapu kształcenia, która wynika z pozytywnej oceny naszych założeń i dotychczasowej pracy, jest dla nas ogromnym sukcesem – dodaje.

Celem kierunku jest osadzenie projektowania w szerokim kontekście kulturowym, środowiskowym i ekonomicznym oraz wyposażenie projektantów w narzędzia, dzięki którym będą lepiej rozumieli rolę projektanta oraz przede wszystkim umieli zbadać, zrozumieć i odpowiedzieć na potrzeby odbiorców swoich projektów, a także skutecznie się z nimi komunikować

Studia są adresowane do absolwentów wzornictwa, lecz także innych kierunków projektowych takich jak grafika, moda czy architektura. Rekrutacja odbywa się na podstawie portfolio i rozmowy kwalifikacyjnej.

I TERMIN EGZAMINU: 25 LIPCA 2016, GODZ. 14.00
MIEJCE: School of Form, ul.Głogowska 18, Poznań