Studio foto-wideo to profesjonalnie wyposażona pracownia, w której w zależności od tematyki zajęć i realizowanego projektu studenci mogą wcielić się w rolę fotografa, oświetleniowca, operatora kamery, scenografa a nawet reżysera. To miejsce, w którym studenci eksperymentują z kadrem, poznają możliwości gry światłem, testują różne kompozycje i odkrywają w sobie nowe talenty.

Z czego można korzystać?

Studenci pracują i uczą się, wykorzystując nowoczesny sprzęt takich marek, jak Canon, Sony, Manfrotto, Fomei czy Quantuum. Do ustawienia odpowiedniego światła używają lamp studyjnych wyposażonych w softbox, czasze do oświetlenia tła, strumienice i filtry. Aby wykonać ostre zdjęcia, korzystają ze statywów różnego rodzaju i wielkości. Do ich dyspozycji są także stoły bezcieniowe, wyzwalacze i światłomierze. Ze studia można także korzystać bezpłatnie poza godzinami zajęć.

Czego można się tu nauczyć?

W studio foto-video studenci uczą się przede wszystkim pracy w specyficznym środowisku jakim jest studio fotograficzne. Poznają tajniki fotografii produktowej, sesji modowych a także podstaw pracy operatora filmowego. Uczą się wykorzystywać aparaty do zdjęć i filmu, nagrywają też dźwięki a postprodukcja, montaż i retusz nie są naszym studentom obce. Niezależnie od wybranej specjalności wszyscy studenci korzystają ze studia foto- video przy realizacji i dokumentacji swoich projektów.

foto video 790x527

foto video 2 790x527

Spotkajmy się online! - webinar dla kandydatów