Pracownia ceramiczna jest świetnie wyposażona i w pełni przygotowana do realizacji ceramicznych projektów. Studenci poznają tu cały proces projektowy: począwszy od szkicu aż do gotowego produktu. Prace wykonują w glinie oraz porcelanie, a modele sporządzają w gipsie. Podczas warsztatów tworzą ręcznie unikatowe przedmioty wg autorskiego projektu, uczą się toczyć na kole garncarskim i korzystać z wyciskarki, odlewają formy gipsowe.

Pracownia jest dostępna dla wszystkich studentów, a prowadzący zajęcia zapewniają wsparcie przy realizacji każdego projektu.

Z czego można korzystać?

Pracownia jest podzielona na część do pracy z plastyczną gliną i odlewami porcelanowymi oraz modelarnię, gdzie powstają modele oraz formy gipsowe. Półki wypełniają profesjonalne narzędzia do formowania, modelowania, wycinania i ozdabiania. Sercem pracowni są dwa piece do wypalania ceramiki.

W pracowni znajdują się też koło garncarskie, wyciskarka z wymiennymi końcówkami, walcarka, komora do szkliwienia i mieszalnik do recyklingu gliny, a także różnorodne barwniki związki chemiczne, co pozwala na eksperymenty z kolorem i fakturą przedmiotów.

Czego można się tu nauczyć?

Stawiamy na samodzielność studentów, którzy cały skomplikowany proces ceramiczny najpierw poznają, a potem sami realizują.

Nauczysz się modelowania, rzeźbienia, tworzenia form gipsowych i odlewania, szkliwienia i wypalania. Poznasz techniki i schematy działania, aby móc je swobodnie modyfikować i dostosowywać do własnych projektów. Przekonasz się, że ceramika jest świetnym narzędziem projektowym – rozwija kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, usprawnia zdolności manualne, pozwala na prototypowanie produktów, a w końcu na ich powielanie.

ceramiczna 1 790

ceramiczna 3 790

ceramiczna 4 790

ceramika 1 790x526

ceramiczna 790x526

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.