Studio foto-wideo to profesjonalnie wyposażona pracownia, w której w zależności od tematyki zajęć i realizowanego projektu studenci można wcielić się w rolę fotografa, oświetleniowca, operatora kamery, scenografa a nawet reżysera. To miejsce, w którym studenci eksperymentują z kadrem, poznają możliwości gry światłem, testują różne kompozycje i odkrywają w sobie nowe talenty.

Z czego można korzystać?

Studenci pracują i uczą się, wykorzystując nowoczesny sprzęt takich marek, jak Canon, Sony, Manfrotto, Fomei czy Quantuum. Do ustawienia odpowiedniego światła używają lamp studyjnych wyposażonych w softbox, czasze do oświetlenia tła, strumienice i filtry. Aby wykonać ostre zdjęcia, korzystają ze statywów różnego rodzaju i wielkości. Do ich dyspozycji są także stoły bezcieniowe, wyzwalacze i światłomierze. Ze studia można także korzystać bezpłatnie poza godzinami zajęć.

Czego można się tu nauczyć?

Przede wszystkim samodzielności, bo nasi studenci  cały skomplikowany proces ceramiczny najpierw poznają, a potem sami realizują. Uczą się modelowania, rzeźbienia, tworzenia form gipsowych i odlewania, szkliwienia i wypalania. Poznają różne techniki ceramiczne, aby potem móc je swobodnie modyfikować i dostosowywać do własnych projektów.

Wreszcie, przekonują się, że ceramika jest świetnym narzędziem projektowym – rozwija kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, usprawnia zdolności manualne, pozwala na prototypowanie produktów, a w końcu na ich powielanie.

foto video 790x527

foto video 2 790x527

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.