W naszej stolarni studenci uczą się tradycyjnych oraz nowoczesnych technik obróbki drewna. Poznają  specyfikę drewna: jego możliwości oraz ogromny potencjał ekologiczny i wizualny.

Korzystając z profesjonalnego wyposażenia warsztatu, pod okiem doświadczonej kadry, przechodzą wszystkie etapy procesu projektowego: od roboczego prototypu po dopracowany w szczegółach finalny produkt. Wszystko po to, by każdy szkic i myśl projektową urzeczywistnić w materiale – co jest niezbędną kompetencją projektanta.

Z czego można korzystać?

Stolarski park maszynowy daje ogromne możliwości pracy twórczej. Pracownia jest wyposażona w profesjonalne narzędzia i sprzęt do pracy z drewnem. Do dyspozycji studentów są takie maszyny, jak: pilarki tarczowe, frezarki, tokarka do drewna, piła taśmowa, wiertarki pionowe i poziome oraz szlifierki.

W zasięgu ręki zawsze są elektronarzędzia, m.in. wyrzynarki, wkrętarki, szlifierki, strug elektryczny, frezarka górnowrzecionowa, wiertarki ręczne oraz kilkaset narzędzi ręczny

Czego można się tu nauczyć?

W warsztacie studenci poznają naturę drewna oraz najważniejsze zasady jego wykorzystania w produkcji obiektów codziennego użytku. Pracują także z materiałami drewnopochodnymi, jak płyty wiórowe, płyty MDF i HDF, sklejki. Uczą się ręcznej i maszynowej obróbki oraz poznają działanie najnowszych elektronarzędzi do cięcia i kształtowania materiałów drewnianych i drewnopochodnych. Przed naszymi studentami drewno nie ma tajemnic!

cnc 1 790

stolarnia 4 790

stolarnia 2 790

stolarska8 790x526

stolarska10 790x526

stolarska11 790x526

stolarnia12 790x526

stolarska1 790x526

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.