Isia Czartoryska-Wójcik

Ceramik, asystentka w pracowni ceramicznej

W 2009 roku ukończyła roczny kurs ceramiki w Bornholm Hojskole, gdzie uczyła się pracy z lokalną gliną, wypałów w piecu na drewno oraz japońskiej techniki wypału raku.

Absolwentka specjalności domestic design w School of Form, gdzie od drugiego roku studiów była związana z pracownią ceramiczną. Współtwórczyni projektu Waterlove, w trakcie którego wraz z Martą Łempicką i Arkiem Szwedem organizowali wystawy porcelany w trakcie klubowych imprez. Kieruje własnym małym studiem ceramicznym Isia_ceramika, w którym tworzy naczynia oraz prowadzi zajęcia ceramiczne dla dzieci i osób starszych.

W School of Form prowadzi na pierwszym roku zajęcia mające za zadanie zaznajomić studentów z procesem odlewania porcelany.

W pracy w ceramiką pasjonuje ją nieprzewidywalność materiału, dążenie do perfekcji oraz poszukiwanie odpowiedniej kolorystyki. Lubi tańczyć, gotować i zajmować się ogrodem.