Monika Gaczkowska

Prawnik

Członek zespołu praktyk IP/IT i prawa spółek / fuzji i przejęć (M&A) w kancelarii prawnej Wolf Theiss. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa IP/IT, ochrony danych osobowych i prawa handlowego. Współpracowała ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO), Urzędem Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) oraz Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Uczestniczyła w zajęciach podyplomowych z prawa nowoczesnych technologii. Obecnie jest uczestniczką seminarium doktorskiego w dziedzinie prawa IP na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Studiowała również prawo w ramach Szkoły Prawa Amerykańskiego (współorganizowanej przez Chicago-Kent College of Law). Została wyróżniona w edycji 2020 World Trademark Review (WTR 1000) - rankingu wiodących, światowych specjalistów w dziedzinie znaków towarowych. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Ochrony Własności Intelektualnej (AIPPI) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji i Prawa (IAAIL) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Znaków Towarowych (INTA), gdzie została powołana do Komitetu do spraw Internetu na lata 2020-2021.