COVER SHOP LOCAL

SHOP LOCAL! czyli kupuj lokalnie, to inicjatywa stworzona przez młodych ludzi uwielbiających modę, a także ceniących sobie świadomą konsumpcję. Założeniem projektu jest zebranie w jednym miejscu różnorodnych marek, których wspólnym mianownikiem jest dobra jakość kolekcji, ciekawe wzornictwo, a także chęć otwarcia się na bezpośredni kontakt z klientem.

20-21 maja targi SHOP LOCAL po raz pierwszy zagoszczą w Starym Browarze, w Poznaniu, a School of Form jest patronem tego wydarzenia!

Naszą misją jest otwieranie komercyjnych przestrzeni dla młodych, obiecujących polskich twórców. Dzięki temu klient odwiedzający nasze targi ma szansę dotknąć i przymierzyć rzeczy, na co dzień dostępnych najczęściej za pośrednictwem internetu, mówią organizatorki SHOP LOCAL!

W wydarzeniu udział weźmie trzydziestu pięciu wyselekcjonowanych projektantów i marek z całego kraju, którzy zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Kryteria jakimi posługuj się przy wyborze firm to przede wszystkim produkcja asortymentu w Polsce, podkreślają organizatorki SHOP LOCAL!
Projektanci sprawią, że ten weekend będzie wyjątkowy. Organizatorzy przekonują, że rozważna moda w odpowiedzialnym wydaniu jest osiągalna dla każdego, niezależnie od zasobności portfela. Ostatnie lata pokazały nam, że zdecydowanie mamy w Polsce do czynienia z 'modą na modę'. Klienci są coraz bardziej zainteresowani modą autorską, produkowaną w limitowanych kolekcjach, dodają organizatorki. Jest to wyjątkowa okazja by poznać lokalne marki i rodzimych producentów odzieży, biżuterii, dodatków i kosmetyków.

Studia z zakresu

School of Form w Warszawie od 2020 roku

Od października 2020 School of Form zmienia siedzibę i przenosi się do Warszawy. W stolicy zlokalizowana będzie na kampusie Uniwersytetu SWPS, w bezpośrednim sąsiedztwie zaplecza naukowego i badawczego, zyskując przy tym swobodny dostęp do licznych partnerów biznesowych znajdujących się w Warszawie i okolicach.

Studiuj przez rok w Poznaniu i trzy lata w Warszawie.

Dowiedz się więcej o przeniesieniu SoF do Warszawy.

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Bianka Rolando

Opiekun specjalności communication design

Anita Basińska

Kierownik Katedry Projektowania Uniwersytetu SWPS (School of Form)

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor programowa School of Form

Jola Starzak

Kierownik kierunku wzornictwo

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 200 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Diligent

Właściciele marki modowej

Szymon Mrózek i Marta Pospieszna to właściciele marki Diligent oraz zwycięzcy pierwszej edycji Fresh Fashion Awards 2017. W nagrodę marka otrzymała 500 tys. złotych na kampanię promocyjną oraz sesję wizerunkową u Jana Kriwola. Jurorzy konkursu podkreślali, że Diligent zachwyciła ich niebywałą odwagą, indywidualizmem i oryginalnością.

www.diligentclothes.com

Damian Borejko

Projektant komunikacji

CEO w Brokat Studio. Zajmuje się projektowaniem komunikacji i interakcji. Realizuje przede wszystkim projekty wizualne: sesje zdjęciowe oraz wideo. Współpracował z takimi markami, jak: Audi, Skoda, Antmicro, Stihl. Na koncie ma także liczne projekty artystyczne zrealizowane m.in. dla Malta Festival Poznań i Short Waves Festival. Jego pasją jest film: już od pierwszych lat studiów pracował jako freelancer na planach filmowych, brał udział wsesjach zdjęciowych, kręcił teledyski. W pracy stawia na autentyczność i wzbudzanie emocji.

www.brokatstudio.pl

Magda Gąsiorowska

Product developer

Obecnie pracuje jako product developer w firmie NAP. Współpracuje także z magazynem „Monogram”, gdzie wraz z Justyną Strociak opiekuje się działem „Sztuka Projektowa”. Pracowała w Zieta Prozessdesign, w którym odpowiadała za projektowanie produktu, rozwiązywanie problemów technologicznych oraz nadzór wykonawczy obiektów o zróżnicowanej skali, głównie w technologii FiDU. Za największe wyzwanie uważa pracę na stanowisku project managera rzeźby NAWA, która stanęła na Wyspie Daliowej we Wrocławiu. W pracowni Oskara Zięty uczestniczyła również w tworzeniu serii stołów G-Table, krzeseł J-Chair i parawanu Sonar. Jej projekt dyplomowy – rękaw IMMU wykonany wraz z Justyną Strociak – był pokazywany na licznych wystawach i festiwalach, m.in. w Eindhoven, Tallinie, Kolonii, Gdyni i Łodzi.

www.magdagasiorowska.com

Współpraca z biznesem

Allegro

Studenci zaprojektowali serię opakowań do wysyłki produktów kupionych przez Allegro. Opakowania z jednej strony przyciągają atrakcyjną formą, a z drugiej prowokują do nadawania im drugiego życia oraz nowych, często zaskakujących funkcji.

Ikea

Wyzwaniem, przed którym stanęli studenci, było poznanie faktycznych potrzeb i nawyków młodych poznaniaków i takie zakomunikowanie wyników swoich badań zespołowi IKEA, by przełożyły się one na decyzje projektowe w obrębie sklepu w Poznaniu.

Skoda

Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.

Reserved

Studenci zaprojektowali białą koszulę oraz tzw. małą czarną. Podczas warsztatów prowadzonych przez projektantów RESERVED uczestniczyli we wszystkich etapach powstawania produktu – od koncepcji po prototypowanie aż po odszycie kolekcji odzieży.