COVER SHOP LOCAL

SHOP LOCAL! czyli kupuj lokalnie, to inicjatywa stworzona przez młodych ludzi uwielbiających modę, a także ceniących sobie świadomą konsumpcję. Założeniem projektu jest zebranie w jednym miejscu różnorodnych marek, których wspólnym mianownikiem jest dobra jakość kolekcji, ciekawe wzornictwo, a także chęć otwarcia się na bezpośredni kontakt z klientem.

20-21 maja targi SHOP LOCAL po raz pierwszy zagoszczą w Starym Browarze, w Poznaniu, a School of Form jest patronem tego wydarzenia!

Naszą misją jest otwieranie komercyjnych przestrzeni dla młodych, obiecujących polskich twórców. Dzięki temu klient odwiedzający nasze targi ma szansę dotknąć i przymierzyć rzeczy, na co dzień dostępnych najczęściej za pośrednictwem internetu, mówią organizatorki SHOP LOCAL!

W wydarzeniu udział weźmie trzydziestu pięciu wyselekcjonowanych projektantów i marek z całego kraju, którzy zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Kryteria jakimi posługuj się przy wyborze firm to przede wszystkim produkcja asortymentu w Polsce, podkreślają organizatorki SHOP LOCAL!
Projektanci sprawią, że ten weekend będzie wyjątkowy. Organizatorzy przekonują, że rozważna moda w odpowiedzialnym wydaniu jest osiągalna dla każdego, niezależnie od zasobności portfela. Ostatnie lata pokazały nam, że zdecydowanie mamy w Polsce do czynienia z 'modą na modę'. Klienci są coraz bardziej zainteresowani modą autorską, produkowaną w limitowanych kolekcjach, dodają organizatorki. Jest to wyjątkowa okazja by poznać lokalne marki i rodzimych producentów odzieży, biżuterii, dodatków i kosmetyków.

Studia z zakresu

School of Form w Warszawie od 2020 roku

Od października 2020 School of Form zmienia siedzibę i przenosi się do Warszawy. W stolicy zlokalizowana będzie na kampusie Uniwersytetu SWPS, w bezpośrednim sąsiedztwie zaplecza naukowego i badawczego, zyskując przy tym swobodny dostęp do licznych partnerów biznesowych znajdujących się w Warszawie i okolicach.

Studiuj przez rok w Poznaniu i trzy lata w Warszawie.

Dowiedz się więcej o przeniesieniu SoF do Warszawy.

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Bianka Rolando

Ilustratorka, projektant komunikacji

Anita Basińska

Kierownik Katedry Projektowania Uniwersytetu SWPS (School of Form)

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor programowa School of Form

Jola Starzak

Kierownik kierunku wzornictwo

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 200 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Fenek Studio

Właścicielki Fenek Studio

Antonina Kiliś i Agata Klimkowska od 2015 roku z sukcesami prowadzą w Warszawie własną pracownię projektową i studio ceramiczne Fenek. Swoje projekty pokazują na festiwalach i w showroomach w całej Polsce. Proces powstawania naczynek Fenek, od projektu po ręczne wykonanie, odbywa się całkowicie w ich pracowni i jest w całości przeprowadzany przez projektantki. Do swoich prac artystki wykorzystują kremową porcelanę kostną, a inspiracje czerpią z japońskiej estetyki, chętnie sięgają też do polskiego wzornictwa z lat 60.

www.fenek.info

Filip Król

Interior designer

Obecnie pracuje jako interior designer dla marki Škoda. Jest laureatem konkursu  MoveAward 2016. Międzynarodowe jury wyróżniło jego pracę dyplomową dotyczącą mobilności w 2030 roku i przyznało staż w dziale projektowym marki Mercedes-Benz.  W 2017 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie „Mazda Design 2017/37 – Piękno Przyszłości” w kategorii Przestrzeń i nagrodę 10 tys. za projekt wnętrza Mazdy Przyszłości – „Post-automotive”.

Maria Mikołajczak-Zygmańska

Projektantka, Schattdecor

Absolwentka communication design (2017), miała zapewniony kontrakt z firmą Schattdecor jeszcze przed obroną pracy dyplomowej. Zajmuje się projektowaniem wzorów cyfrowych (zarówno wzorów do kolekcji Digital Visions jak i na zamówienia specjalne klientów). Wzór Carnival, którego pierwsza wersja powstała jeszcze na fakultetach w School of Form, do tej pory sprzedał się w ilości 40 000 m². Poza projektowaniem wzorów współpracuje ze studentami SOF i UAP, próbującymi swoich sił w projektowaniu dla Schattdecor. Odpowiada również za projekty materiałów marketingowych i promocyjych dla Schattdecor Sp. z o.o.

Współpraca z biznesem

Allegro

Studenci zaprojektowali serię opakowań do wysyłki produktów kupionych przez Allegro. Opakowania z jednej strony przyciągają atrakcyjną formą, a z drugiej prowokują do nadawania im drugiego życia oraz nowych, często zaskakujących funkcji.

Ikea

Wyzwaniem, przed którym stanęli studenci, było poznanie faktycznych potrzeb i nawyków młodych poznaniaków i takie zakomunikowanie wyników swoich badań zespołowi IKEA, by przełożyły się one na decyzje projektowe w obrębie sklepu w Poznaniu.

Skoda

Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.

Reserved

Studenci zaprojektowali białą koszulę oraz tzw. małą czarną. Podczas warsztatów prowadzonych przez projektantów RESERVED uczestniczyli we wszystkich etapach powstawania produktu – od koncepcji po prototypowanie aż po odszycie kolekcji odzieży.

Studiuj w School of Form. Dowiedz się, jak obniżyć czesne nawet o 50% lub 100%.