Komunikacja niewerbalna pomiędzy dzieckiem i rodzicem zostaje niezwykle zubożona, gdy przestają zamieszkiwać wspólnie. To, czego najbardziej zaczyna brakować w relacji to subtelna wymiana gestów, spontaniczne interakcje czy porozumiewanie za pomocą spojrzeń. Celem systemu MIM jest umożliwienie i uproszczenie komunikacji zdjęciowej pomiędzy dzieckiem i rodzicem, sprawienie, aby stała się ona regularną aktywnością oraz była formą zabawy – nie przymusu. System inspiruje dziecko do wyrażania swoich uczuć oraz częstszego wysyłania zdjęć do rodziców przy zachowaniu jego poczucia autonomii. Interakcja z systemem jest dla rodzica intuicyjna, a otrzymane zdjęcia dają mu poczucie bezpieczeństwa o dziecko.

Projektantka: Magdalena Maria Kurowska

promotor: Agnieszka Matysiak-Szóstek (communication design), Dwid Wiener (psychologia)

Lustro
materiał: sklejka 3mm i 6mm, lustro o grubości 4mm
wymiary: wysokość- 60cm, szerokość-40 cm, głębokość-7cm

Lampa
materiał: sklejka 3mm i 6mm, matowa szyba o grubości 4mm
wymiary: średnica-13cm, głębokość-3cm

Aplikacja: makiety wykonane w środowisku UXPin
aplikacja dla dzieci zaprojektowana pod urządzenie: iPhone5
aplikacja dla rodzica zaprojektowana pod urządzenie: iPad Mini

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność communication design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.