Współczesny obraz komunikujących się ludzi to nie rozmawiające ze sobą osoby, lecz raczej używające telefonów, laptopów i aplikacji. Socjologiczne analizy współczesnej komunikacji między ludźmi doprowadziły Autorki do wniosku, że znaczna część kontaktów między ludźmi jest obywa się za pośrednictwem technologii.

Potwierdziły to ich własne badania, z których wynika jednak, że kontakty te nie satysfakcjonują badanych, przede wszystkim z powodu ograniczonych możliwości pokazania emocji. Autorki zaproponowały holograficzną projekcję towarzyszącą wiadomościom, które otrzymujemy poprzez telefon czy komputer. Poprzez użycie dźwięków, światła i obrazu wiadomości nabierają bardziej emocjonalnego i osobistego charakteru.

holobox2

holobox 2

• pojektanci: Lubing Peng i Zushi Tang
  • promotorzy: Wiesław Bartkowski, mgr Krzysztof Goliński, dr Anita Basińska (socjologia)
  • materiały: Arduino, four NeoPixels, a fan, a Wifi Moudle and some wires,wood, plastic.
  • wymiary: 15cm x15cm x 20cm
  • liczba elementów: 3: hardware, drewno, internet.