Inspiracji do wzorów tkanin dostarczyli polscy graficy działający w latach 1950-90 , m.in. Jan Lenica, Danuta Paprowicz-Michno i Jan Młodożeniec, a także filmy i programy TVP oraz inne projekty wzornicze z tego okresu. 14 tkanin zostało wykonanych techniką sitodruku i malarstwa ręcznego. Autorka zaadaptowała dawne techniki malarskie, inspirując się kolorystyką i zachowując ślady pociągnięć pędzla i intensywność odbitek sitodruku. Drugą część pracy stanowił spektakl audiowizualny w Teatrze Muzycznym w Poznaniu opowiadający o manipulacjach na tle wydarzeń historycznych lat 1950–1999.

Projektantka: Maja Barańska/p>

Promotorzy: Agnieszka Jacobson-Cielecka (Domestic Design), Dawid Wiener (psychologia), Krzysztof Łukomski

Wymiary: 14 tkanin, spektakl audiowizualny
Materiał: drelich

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność domestic design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.