Celem projektu badawczo-partycypacyjnego realizowanego na osiedlu Lecha w Poznaniu było znalezienie odpowiedzi na pytanie: jak tworzyć przestrzeń wspólną? Projekt składał się z części badawczej (obserwacje, wywiady, warsztaty, akcje społeczne) oraz z akcji miejskiej „Piknik w przestrzeni osiedla”. W efekcie powstała publikacja ukazująca cały proces oraz strona internetowa z plikami interwencji miejskich do pobrania. W ramach projektu powstały też przykłady interwencji, aby zainspirować mieszkańców do działania.

FINAL PLAKAT PIKNIK A4 CMYK 1 558x790

Projektantka: Natalia Liput

współpraca: Monika Gościniak

promotor: Maciej Siuda (industrial design), Agnieszka Matysiak-Szóstek (communication design), Ewa Klekot (antropologia)

ARCHITEKTURA INTERAKCJI - TWORZENIE MIEJSCA SPOTKAŃ NA PRZYKŁADZIE OSIEDLA LECHA W POZNANIU

materiały: publikacja, instrukcje interwencji umieszczone na stronie www, prototypy wybranych interwencji

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność domestic design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.