Celem projektu jest zapoznanie dziecka z materiałem. Ma pobudzić emocje, ucząc przez dotykanie i patrzenie.  Koc, który towarzyszy dziecku podczas snu, zabawy i wypoczynku, jest połączeniem czterech naturalnych materiałów: wełny, bawełny, lnu, jedwabiu). Ruchome pasy tkanin zachęcają dziecko do złapania ich, co sprzyja poznawaniu haptycznych różnic pomiędzy materiałami . Uzupełnieniem projektu są karty graficzne i książeczka oparte na tych samych wzorach dekoracyjnych które pojawiają się na kocu. Każdy wzór ilustruje tworzywo, z którego powstał dany materiał.  Materiały graficzne opowiadają o ich pochodzeniu prostym dostępnym  da dziecka językiem. W odróżnieniu od dostępnych na rynku kolorowych koców dziecięcych wykorzystujących bajkowe motywy, projekt manifestuje naturalność.

MG 1933 790x527

School of Form | Projekty studentów

Projektantka: Kamila Figarska

Promotorzy: Agnieszka Jacobson-Cielecka (Domestic Design), Dawid Wiener (Psychologia)

Materiał: tkaniny naturalne: wełna, bawełna, len jedwab), karton sitodruk.

Wymiar: 2x ok. 110cm/120cm

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność domestic design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.