W odpowiedzi na pytanie o użytkowanie obiektów „niezgodnie” z intencją twórcy i intencją samego przedmiotu oraz w oparciu o esej Śmierć Autora Rolanda Barthes’a powstał zestaw przedmiotów bez nazw, o nieokreślonej funkcji, tworzących swego rodzaju alfabet właściwości: ciężkie / płaskie / długie / puste / elastyczne. W jego skład wchodzą: zygzakowaty element z galwanizowanej stali, kamienna płyta, dwa podłużne elementy drewniane + jeden miedziany, filcowy element w kształcie rożka i gumki recepturki. Potencjał tkwiący w abstrakcyjnych formach, materiałach i zależnościach jakie pomiędzy nimi zachodzą, prowokuje odbiorcę do poszukiwania zastosowań. Pomiędzy aktem tworzenia i aktem interpretacji stoi znak równości, użytkownik ma wolną rękę, musi radzić sobie sam.

School of Form | Projekty studentów

Projektantka: Aleksandra Korbańska

Promotorzy: Paweł Grobelny (Domestic Design), Norbert Leśniewski (Filozofia)
Materiał: metal, kamień, drewno, filc
Wymiary: część metalowa 30 x 56 cm, część kamienna 30 x 30 cm, części drewniane + metalowa 45, 60, 35 cm, część filcowa 30 cm.

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność domestic design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.