Fascynacja ręcznym rzemiosłem i językiem maszyn doprowadziła do podjęcia próby połączenia tych dwóch różnych światów. Analiza techniki pisania pozwoliła wyodrębnić najistotniejsze parametry pracy. Przełożenie ich na język cyfrowy, możliwy do odczytania przez komputer, wymagało opracowania specjalnego fontu odpowiadającego założeniom technicznym robota KUKA. W efekcie powstał katalog prób i eksperymentów, na podstawie których każdy użytkownik może stworzyć kaligraficzny napis o pożądanych właściwościach.

Projektant: Filip Bielicki

Promotorzy: Oskar Zięta (Industrial Design) i Dawid Wiener (Psychologia)

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność Industrial Design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.