Punktem wyjścia w procesie projektowym były dwie sprzeczne idee związane z przestrzenią osobistą człowieka, czyli odejście od ciała oraz jego krępowanie. Ubiór to granica między strefą intymną (ciałem) a strefą publiczną (środowiskiem). To właśnie ubranie oddziela nas od innych ludzi. W procesie poszukiwania inspiracji projektanci zwrócili uwagę na odzież ochronną, służącą do walki i sportu, co skutkowało wyborem najlepszego ich zdaniem materiału - skóry i dwoiny bydlęcej. Przeskalowane skórzane płaszcze chronią i rozszerzają granice prywatności. Nawiązanie do krępowania i wiązania ciała znalazło odzwierciedlenie w użyciu lin, węzłów i uprzęży w spodnich częściach odzieży i dekoracjach. W trakcie pracy nad kolekcją bardzo ważne okazały się uprzęże dla koni i inne akcesoria jeździeckie.
School of Form | Graduation Show 2015

Projektanci: Kinga Korbalewska i Błażej Teliński

Promotor: Wojciech Dziedzic (fashion design), Dawid Wiener (psychologia)
Materiał: skóra naturalna, liny żeglarskie i wspinaczkowe
Wymiar: 10 pełnych sylwetek

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność fashion design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.