Struktura snu i składające się na nią fazy były inspiracją do wykonania elementów z parunastu warstw tkaniny. Detale i wykończenia zawierają koronkę klockową, która spaja elementy sylwetki. Są one swoistym łącznikiem między światem snu, a rzeczywistością.
Przy wyborze materiału główną inspiracją była kultura plemienna, w której sny były realnie istniejącą rzeczywistością. W projekcie została wykorzystana wełna czesankowa, którą projektantka tkała na krośnie, nawiązując do prymitywnych, plemiennych metod tkackich.
Aby przedstawić kontrast między rzeczywistością, a snem stworzone zostały dwa rodzaje tkanin, wykonane z odmiennych materiałów (wełna i plastik).

School of Form | Projekty studentów

Projektantka: Klaudia Filipiak

materiał: koronka klockowa, wełna czesankowa, plastik
wymiar: 5 sylwetek, damskich i męskich
promotor: Wojciech Dziedzic (fashion design), Dawid Wiener (psychologia)

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność fashion design

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.